• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Прем'єр Шмигаль підтримав доопрацьований законопроект 3131-д про детінізацію в АПК

Реклама на dsnews.ua

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підтримав затверджений профільним комітетом Верховної Ради доопрацьований законопроект 3131-д про детінізацію АПК

Про це голова уряду написав у себе в Facebook.

"Вчора Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики запропонував більш конструктивний варіант законопроекту про детінізацію с/х земель. Для фізичних осіб-підприємців, у тому числі сімейних фермерських господарств, ставка податку зменшена з 5% до 2% від нормативної грошової оцінки, а перші 2 роки (2021-2022 рр.) пропонується пільговий перехідний період з нульовою ставкою", написав він.

За словами прем'єра, "детінізація разом з програмами підтримки аграріїв буде сприяти розвитку малого та середнього фермерства.

Зазначимо, законом 3131-д вводиться поставлене податкове зобов'язання для великих і середніх аграріїв. Після перехідного періоду воно складе 4,5% від нормативної грошової оцінки – 1215 грн на гектар, для дрібних сільгоспвиробників, ФОП і сімейних ферм всього 2% – 540 грн за га. Крім того, для дрібних сільгоспвиробників протягом 2 років буде діяти пільговий період.

Як зазначалося на вчорашньому засіданні профільного комітету Ради, дія закону стосується лише ділянок від 1 га і не поширюється на власників городів та присадибних ділянок, а також паїв, які знаходяться в офіційній оренді.

Поставлене податкове зобов'язання – це не додатковий податок, а сума, з якою порівнюються вже сплачені податки. У неї входить земельний податок, податок ФОП, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок. І тільки в тому випадку, якщо сума сплачених податків за рік на гектар менше, різницю треба сплатити в місцевий бюджет.

Сьогодні податкове навантаження на аграріїв, які працюють "по-білому", які забезпечують робочі місця і виплачують своїм працівникам офіційну зарплату, складає близько 2 тис. грн з гектара. Закон 3131-д їх просто не торкнеться.

    Реклама на dsnews.ua