• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Причетний до схеми незаконного ввезення вагонів Закараускас працює в компанії з Куртом Волкером в наглядовій раді — ЗМІ

Даріус Закараускас, генеральний директор української ТОВ «БГС Рейл», яка належить литовському підприємцю і однокласнику ексміністра економіки Айвараса Абромавичуса Гядемінасу Жемялісу, виявився причетним до схеми незаконного ввезення в Україну старих вантажних вагонів з Росії в обхід заборони Кабміну

Реклама на dsnews.ua

Про це пише видання «Апостроф».

Видання пише, що влітку 2020 року, перед тим як компанія «Альфаро», що фігурує в кримінальному провадженні про незаконне ввезення вантажних вагонів, здійснила свою операцію, Закараускас став власником мажоритарної частки в підприємстві. А напередодні відкриття кримінального провадження, в жовтні 2020 року, вийшов зі складу засновників.

Ввезення вагонів, як вважають слідчі, стало результатом змови фірми «Альфаро» і низки інших підприємств з керівництвом "Укрзалізниці". Серед інших, причетним до схеми називають члена наглядової ради "УЗ", також громадянина Литви Адомаса Аудіцкаса. І його, і Закараускаса вважають наближеними до ексміністра економіки Айвараса Абромавичуса.

Видання зазначає, що Закараускас офіційно в Україні представляє інтереси компанії "BGS Rail". BGS це Baltic Ground Services, структурний підрозділ великої міжнародної компанії Avia Solutions Group литовського підприємця Гедемінаса Жемяліса. Вона займається наземним обслуговуванням, облаштуванням інфраструктури аеропортів, і навіть брала участь в будівництві четвертого аеропорту Москви — "Жуковський". За що місцеві ЗМІ таврували Жемяліса чи не агентом російських інтересів. А уряд заморозив його інвестиції в аеропорт Вільнюса, вважаючи їх загрозою національним інтересам Литви.

ЗМІ писали, що тільки ставши міністром економіки в Україні, Абромавічус лобіював інтереси BGS на українському ринку авіапалива. У 2016-17 рр. компанія ввезла його в Україну на 1,8 млрд. грн. Службою безпеки України відкрито кримінальне провадження №22016160000000374 від 01.11.2016 року по причині розкрадання авіапалива в аеропорту Одеси за участю Baltic ground services.

Крім того, фірма мала інтереси і в питанні передачі їй в концесію/обслуговування державних аеропортів, в першу чергу, "Борисполя" і "Львова". До слова, в кінці 2020 року ЗМІ знову заговорили про можливий заход балтійців у "Бориспіль". Але тепер вже через кримінальну справу, нібито інспіровану НАБУ проти керівництва аеропорту з подачі члена наглядової ради "BGS Rail" — колишнього спецпредставника США з питань врегулювання конфлікту на Донбасі Курта Волкера. Журналісти стверджують, що Абромавичус і Жемяліс — це однокласники.

«Навіщо Закараускасу знадобилося ставати мажоритарним бенефіціаром фірми всього на три місяці і саме на період, коли була провернута велика афера з вагонами? Чому, як тільки стало відомо про підготовлюваний кримінальному провадженні (Нацполіція, згідно з судовими матеріалами, відкрила справу 3 листопада 2020 року), він тут же вийшов зі складу учасників компанії? Можливо, справа в тому, що Закараускас мав в цей момент представляти не свої інтереси, а інтереси інших, більш впливових литовців?», — запитує видання.

Журналісти відзначають, що в матеріалах справи як ланки схеми фігурують не тільки "Альфаро", але і "BGS Rail", і "PSP Capital". «Таким чином, як би Даріусу Закараускасу не хотілося піти від "справедливого покарання" за участь в схемі, йому це навряд чи вдасться. Втім, цілком імовірно, що цей кримінальний процес проллє світло не тільки на окремі махінації топ-менеджменту фірм, які ввозили на територію України старі вагони, а й в цілому розкрутить клубок інтересів, які має в нашій країні умовна група литовських "реформаторів" на чолі з Айварасом Абромавичусом», — резюмує видання.

    Реклама на dsnews.ua