• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Пристайко пообіцяв, що Україна відновить виплати жителям ОРДЛО

Реклама на dsnews.ua
Глава МЗС Вадим Пристайко заявляє, що Україна відновить виплати пенсій на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей

Про це він сказав в інтерв'ю Європейської правді, опублікованому в п'ятницю, 20 вересня, передає "ДС".

"Ми відновимо виплату пенсій. Ми відновили оплату послуг, які ми надаємо, тобто нам з тієї сторони сплачують за воду. Зараз ми готуємося замінити наказ про список товарів, що людям дозволено перевозити через контактну лінію, на список того, що заборонено перевозити. Це обов'язково буде зроблено, але для цього потрібні певні кроки - тому що зараз діє так звана блокада, введена рішенням РНБО, і змінити її має інше рішення РНБО", - повідомив міністр.

За його словами, про повне скасування блокади мови не йде, так як для цього сепаратисти спочатку повинні повернути конфісковані підприємства.

"Але є блокада підприємств, а є, наприклад, товари щоденного вжитку, для наших громадян. Навіть з точки зору економіки, чому ми не можемо продавати наші товари? Нехай на полицях стоїть ряжанка з українським прапором, а не російським чи білоруським, правда? Ну і інші елементи - міст у Станиці Луганській, обмін полоненими і т. д. - все це елементи "плану Зеленського", який зараз формується", - сказав Пристайко.

Нагадаємо, моніторингова місія ООН з прав людини в Україні вважає, що поліпшення умов пересування та забезпечення виплат пенсій всім, хто має на них право, допоможе нової української влади об'єднати суспільство.

    Реклама на dsnews.ua