• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Проект бюджету-2020 свідчить, що "Центренерго" не будуть виставляти на продаж, – Трохимець

Реклама на dsnews.ua
Доходи від приватизації, зазначені в проекті бюджету-2020, свідчать, що Державну енергогенеруючу компанію "Центренерго" виключили зі списку на продаж

Про це заявив президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець в ефірі телевізійного каналу "Еспресо", повідомляють "Українські новини".

"Раніше ми бачили план великої приватизації, говорив про те, що певні об'єкти повинні бути виставлені на конкурс. Очікувана вартість всіх цих об'єктів 17 млрд гривень, з яких "Центренерго" було 6 млрд гривень. Дійсно, "Центренерго" було привабливим об'єктом з точки зору інвесторів, які могли придбати дане підприємство. Це могли бути як українські інвестори, так і іноземні. Сьогодні в проекті бюджету на наступний 2020 рік доходи від приватизації закладені на рівні 5 млрд гривень. Тобто, мається на увазі, що "Центренерго" там точно вже немає в цьому списку", - сказав Трохимець.

На думку експерта, виняток "Центренерго" зі списку підприємств, що підлягають приватизації, пов'язано з тим, що на ньому заробляє бізнесмен Ігор Коломойський. Причому двічі - коли продає держпідприємству вугілля за завищеною ціною через свої компанії, і потім, коли "Центренерго" продає електроенергію феросплавним заводам бізнесмена за заниженим тарифом 1,3 гривень кВт/год, в той час як її собівартість становить 1,9 гривень кВт/год. У результаті підприємство отримує колосальні збитки.

"Мабуть, подумали, що навіщо таку гарну дійну корову продавати, якщо її можна доїти двічі - спочатку купити у самого себе дорого вугілля, а потім самому собі продати дешево електричну енергію, а всі збитки залишити на підприємство, яке тобі не належить, яке належить українському народу. І потім з бюджету це все перекрито", - зазначив Трохимець.

Він також зазначив, що на цю корупційну схему не реагують правоохоронні органи, що, очевидно, є ознакою їхньої політичної заангажованості.

"Виникає наступне питання: де НАБУ (Національне антикорупційне бюро України)? Коли вручати підозри щодо "Роттердам+" (формулі ціноутворення) через 2 роки після початку розслідування, не маючи на те жодних юридичних підстав, то всі біжать наввипередки вручати підозри. А коли під носом твориться те, що я зараз описав. І це ж загальновідомий факт, який є у всіх засобах масової інформації. Тобто, відкриваєш Інтернет, і в очі кидається, не треба заяви якийсь чекати, або ще чогось. І ніякого руху, ніякого абсолютно руху. Це що, упередженість правоохоронних органів?" - сказав Трохимець.

Нагадаємо, раніше економічний експерт Борис Кушнірук заявив, що Коломойський повністю контролює держкомпанію "Центренерго" і не зацікавлений у приватизації. А політолог Петро Олещук запропонував народним депутатам створити у Верховній Раді тимчасову слідчу комісію для розслідування скандалу навколо "Центренерго".

    Реклама на dsnews.ua