• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Промисловці закликали Верховну Раду подолати корупцію на ринку металобрухту

Реклама на dsnews.ua

Асоціація брухтозаготівельників "УАВтормет" і об'єднання підприємств "Укрметалургпром" закликають Верховну Раду ухвалити закон №2426 "Про детінізацію ринку металургійної сировини" у другому читанні, що дозволить обілити ринок брухту обсягом 20 млрд грн

Якщо парламентарії підтримають цей законопроєкт, то він посприяє не тільки подоланню корупційної складової на ринку металобрухту, але й буде сприяти стабілізації промислового виробництва в Україні, йдеться в листі президента Української асоціації вторинних металів ("УАВтормет") Володимира Бублея і голови ОП "Укрметалургпром" Олександра Каленкова до голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи і до всіх керівників фракцій і депутатських груп.

"Прийняття даного законопроєкту надасть основним заготівельників металобрухту широкі можливості для залучення інвестицій та кредитних ресурсів для модернізації в результаті виведення з тіні первинної заготовки та подолання масштабної корупційної складової, від якої вже тривалий час страждають тисячі підприємців цієї підгалузі у всіх регіонах України", - йдеться в документі.

У той же час металургійні підприємства зможуть розширити кількість легальних постачальників металобрухту, звільнитися від посередників, які часто виконують лише транзакції злегалізації металобрухту, заготовленого на первинному ринку, а також позбутися тягаря численних претензій з боку органів Державної фіскальної служби України про невідповідність якості угод з компаніями-заготівельниками, які виникли внаслідок непрозорості низової заготівлі металобрухту, впевнені автори листа.

В. Бублей і О. Каленков зазначають, що в результаті залучення інвестицій у сферу заготівлі металобрухту зростуть обсяги цієї стратегічної для металургійної галузі сировини, дефіцит якої зараз спостерігається на ринку.

"У результаті прийняття даного законопроєкту, лише за попередніми розрахунками, буде виведено з тіні близько 20 млрд грн. обороту підприємств у сфері заготівлі металобрухту, в результаті чого державний бюджет України отримає близько 1 млрд грн. додаткових щорічних надходжень. Згідно з Кодексом законів України про працю буде офіційно оформлено близько 10 тис. робітників, що посилить їх соціальну захищеність і знизить рівень напруженості в суспільстві", - підкреслили промисловці.

У зверненні також констатується: усунення протиріч та правових колізій у законодавстві України, які сьогодні сприяють перебуванню в тіні первинної заготівлі металобрухту і розквіту корупції серед деяких представників контролюючих органів, від яких залежить ця підгалузь, дозволить не тільки підвищити ефективність роботи заготівельників металобрухту та в повній мірі забезпечити вітчизняних виробників сталевої продукції сировиною, але й значно поліпшити інвестиційний клімат в Україні та зміцнити її економічний потенціал.

Як повідомлялося, законопроєкт №2426 "Про внесення змін в деякі законодавчі акти (щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом)" зареєстрований у парламенті 12 листопада 2019 р. Співавторами законопроєкту стали 22 народних депутати. Розробкою законопроєкту займалася робоча група, в яку увійшли представники брухтозаготівельників, металургів і Мінекономіки.

Верховна Рада 14 січня 2020 р. схвалила в першому читанні законопроєкт №2426. На підтримку законопроєкту проголосували 313 народних депутатів. Парламентський комітет з питань економічного розвитку схвалив до другого читання законопроєкт №2426.

    Реклама на dsnews.ua