• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Промисловці закликали Верховну Раду подолати корупцію на ринку металобрухту

Реклама на dsnews.ua
Асоціація брухтозаготівельників "УАВтормет" і Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" закликають Верховну Раду ухвалити закон №2426 "Про детінізації ринку металургійної сировини" у другому читанні, що дозволить обілити ринок брухту об'ємом 20 млрд. грн

Якщо парламентарії підтримають цей законопроект, то він посприяє не тільки подолання корупційної складової на ринку металобрухту, але і буде сприяти стабілізації промислового виробництва в Україні, йдеться в листі президента Української асоціації вторинних металів ("УАВтормет") Володимира Бублея і голови ВП "Укрметалургпром" Олександра Каленкова до голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитру Наталухе і до всіх керівників фракцій і депутатських груп.

"Прийняття даного законопроекту надасть основним заготівельників металобрухту широкі можливості для залучення інвестицій та кредитних ресурсів для модернізації в результаті виведення з тіні первинної заготовки та подолання масштабної корупційної складової, від якої вже тривалий час страждають тисячі підприємців цієї підгалузі у всіх регіонах України", - йдеться в документі.

У той же час металургійні підприємства зможуть розширити кількість легальних постачальників металобрухту, звільнитися від посередників, які часто виконують лише транзакції по легалізації металобрухту, заготовленого на первинному ринку, а також позбутися від тягаря численних претензій з боку органів Державної фіскальної служби України про невідповідність якості угод з компаніями-заготівельниками, які виникли внаслідок непрозорості низовий заготівлі металобрухту, впевнені автори листа.

Ст. Бублей і А. Каленков відзначають, що в результаті залучення інвестицій у сферу заготівлі металобрухту зростуть обсяги цього стратегічного для металургійної галузі сировини, дефіцит якого зараз спостерігається на ринку.

"У результаті прийняття даного законопроекту, лише за попередніми розрахунками, буде виведено з тіні близько 20 млрд. грн. обороту підприємств у сфері заготівлі металобрухту, в результаті чого державний бюджет України отримає близько 1 млрд. грн. додаткових щорічних надходжень. Згідно з Кодексом законів України про працю, буде офіційно оформлено близько 10 тис. робітників, що посилить їх соціальну захищеність і знизить рівень напруженості в суспільстві", - підкреслили промисловці.

У зверненні також констатується: усунення протиріч та правових колізій у законодавстві України, які на сьогоднішній день сприяють перебування в тіні первинної заготівлі металобрухту і розквіту корупції серед деяких представників контролюючих органів, від яких залежить ця підгалузь, дозволить не тільки підвищити ефективність роботи заготівельників металобрухту та в повній мірі забезпечити вітчизняних виробників сталевої продукції сировиною, але і значно поліпшити інвестиційний клімат в Україні та зміцнити її економічний потенціал.

Як повідомлялося, законопроект №2426 "Про внесення змін в деякі законодавчі акти (щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом)" зареєстрований у парламенті 12 листопада 2019 року. Співавторами законопроекту стали 22 народних депутати. Розробкою законопроекту займалася робоча група, в яку увійшли представники брухтозаготівельників, металургів і Мінекономіки.

Верховна Рада 14 січня 2020 року схвалила в першому читанні законопроект №2426. На підтримку законопроекту проголосували 313 народних депутатів. Парламентський комітет з питань економічного розвитку схвалив до другого читання законопроект №2426.

    Реклама на dsnews.ua