• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Рада попередньо підтримала особливе оподаткування е-резидентів

Верховна рада прийняла в першому читанні законопроєкт №5270 про внесення змін до законодавства щодо особливостей оподаткування електронних резидентів

Реклама на dsnews.ua

"За" проголосували 286 народних депутатів, передає "ДС".

Документ встановлює, що електронним резидентом-підприємцем є е-резидент, зареєстрований фізичною особою-підприємцем зі спрощеною системою оподаткування і ставкою єдиного податку, встановленою для третьої групи без сплати ПДВ і без найманих працівників. Відповідна заява для реєстрації має бути подана через портал "Дія". Податковою адресою е-резидента буде визнаний його електронний кабінет на порталі "Дія", через який також буде відбуватися вся взаємодія з контролюючими органами.

У той же час, перелік видів діяльності е-резидента-підприємця обмежений: видання комп'ютерних ігор (58.21 КВЕД); видання іншого програмного забезпечення (58.29 КВЕД); комп'ютерне програмування (62.01 КВЕД); інша діяльність в сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем (62.09 КВЕД); обробки даних, розміщення інформації на вебузлах і пов'язана з ними діяльність (63.11 КВЕД). Е-резидент-підприємець має право відкрити рахунок тільки в одному банку на території України.

Ставка єдиного податку для е-резидентів-підприємців — 5% доходу, отриманого від здійснення цих видів діяльності. Якщо ж підприємець отримує дохід від інших видів діяльності, або використовує найману працю на території України, ставка податку автоматично зросте до 18%.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua