• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Рада схвалила створення кредитного фонду для фермерів

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №3205-2, який передбачає створення Фонду часткового забезпечення кредитів у сільському господарстві

Реклама на dsnews.ua

Документ підтримали 262 народні депутати, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Метою діяльності Фонду є підтримка малих та середніх сільськогосподарських підприємств, які мають у власності або орендують до 500 га землі сільгосппризначення. Для цього держава гарантуватиме виконання зобов'язань аграріїв за кредитними договорами.

Автори законопроєкту вважають, що створення Фонду покращить доступ суб'єктів господарювання, які займаються первинним виробництвом сільгосппродукції, до кредитних ресурсів, сприятиме розширенню виробництва, покращенню фінансового стану таких підприємств та підвищенню їх конкурентоспроможності.

Передбачено, що Фонд часткового гарантування набуде статусу небанківської фінустанови та отримає відповідну ліцензію, оскільки, згідно із законом, надання кредитних гарантій відноситься до категорії фінансових послуг. Статутний капітал Фонду формуватиметься за рахунок коштів державного бюджету та вкладів учасників.

Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві надаватиме гарантії обсягом до 50% непогашеної суми основного боргу за позикою. Такі гарантії діятимуть протягом усього терміну дії кредитного договору, але не більше ніж 10 років. Механізми кредитування будуть подібні до тих, що передбачені програмою "Доступні кредити 5-7-9%".

Фонд гарантування пропонуватиме портфельні гарантії, які банки використовуватимуть як частину основної застави. Це має здешевити вартість кредитування аграріїв із нинішніх 20-22% до 15-17% річних (як в інших секторах економіки).

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua