• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Рада "зменшила" штрафи за прострочення платежів по мікрокредитах

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада прийняла закон, який передбачає обмеження штрафів за невиплату мікрокредитів

Законопроект №1109 був прийнятий у другому читанні, передає "ДС".

Так, документ передбачає обмеження загальної суми платежів, які має платити споживач в разі невиконання своїх зобов'язань (неустойки (штраф, пеня), зміна процентної ставки, інші платежі). Так, розмір такого кредиту не має перевищувати розмір однієї мінімальної зарплати, а розмір штрафу обмежений подвійною сумою, отриманою споживачем за таким договором.

У той же час, обов'язковою умовою надання кредиту має бути згода споживача на передачу інформації за цим кредитом хоча б в одне бюро кредитних історій, яке включене до Єдиного реєстру бюро кредитних історій.

Компанія, яка надає кредит, буде зобов'язана передати інформацію про всі споживчі кредити (включаючи переуступку прав вимоги) хоча б в одне бюро кредитних історій, яке включене до Єдиного реєстру таких бюро. Термін внесення кредитним бюро відомостей скоротили з 7 до 3 робочих днів.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський ветував закон про мораторій на стягнення майна громадян, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті. Глава держави запропонував внести низку змін.

    Реклама на dsnews.ua