• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Рейтинг S&P: Київ вистоїть перед "коронавірусною" рецесією

Реклама на dsnews.ua

Рейтингової агентство Standard & Poor's зберегло довгостроковий кредитний рейтинг Києва на рівні В зі стабільним прогнозом

Такі прогнози аналітиків агентства, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Прогноз "стабільний" відображає думку агентства про те, що Київ збереже свою фінансову стійкість під час рецесії, повʼязаної з COVID-19. У S&P очікують, що керівництво міста буде дотримуватися обмеження центрального уряду і повністю покривати дефіцит за рахунок накопичених резервів. Прогноз також враховує припущення про те, що місто збереже помірні запозичення в середньостроковій перспективі.

У той же час пандемія COVID-19 викличе зниження ВВП України у 2020 році, що призведе до різкого скорочення доходів Києва та додаткових витрат на утримання наслідків пандемії. "Однак ми вважаємо, що ці труднощі будуть тимчасовими, і місто збереже хороші бюджетні показники у 2021-2022 роках", — йдеться в повідомленні.

ВВП на душу населення в Києві був в три рази вище національного у 2019 році. Пандемія докорінно змінила перспективи економічного зростання України. S&P прогнозує падіння національного ВВП на 6% у 2020 році з подальшим відновленням економічної активності у 2021-2022 роках.

Проте як столиця Київ залишається самим процвітаючим регіоном України. Місто забезпечує понад 20% національного ВВП і зберігає сильний ринок праці з найнижчим рівнем безробіття в Україні. "Більше того, незважаючи на загальну тенденцію до зниження по країні, Київ продовжує залучати мігрантів з усієї країни", — йдеться в повідомленні.

Як повідомляла "ДС", раніше агентство Fitch спрогнозувало падіння економіки України за підсумками 2020 року на 6,5%.

    Реклама на dsnews.ua