• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Рейтинги "Приватбанку" і "Ощадбанку" стали вище за версією Fitch

Реклама на dsnews.ua
Авторитетне рейтингове агентство Fitch підвищило рейтинги державних "Приватбанку" і "Ощадбанку" в довгостроковій перспективі з "В-" до "В" з позитивним прогнозом

Про це повідомляють прес-служби обох банків, інформує "ДС".

"Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило рейтинг Ощадбанку з" В- "до" В ". Прогноз - "позитивний", - зазначено в повідомленні "Ощадбанку".

Рейтинг фінансової стійкості банку ("b-") також поставлений на перегляд у бік підвищення (Rating Watch Positive - RWP).

RWP "відображає очікування Fitch, згідно з яким посилення макроекономічної стабільності в Україні, гарні економічні перспективи, а також подальша стабілізація кредитного профілю держави повинні мати позитивні наслідки для кредитоспроможності банку як самостійної одиниці. Погляд Fitch на операційну середу в Україні також враховує показники, що свідчать про відновлення банківського сектора, поліпшення загального рівня платоспроможності та зниження ризиків рефінансування", - цитує прес-служба висновки агентства.

Крім позитиву, згаданого вище, агентство відзначило поліпшення здатності державних органів влади України надавати підтримку банку. При цьому "схильність" держави до надання підтримки Ощадбанку є "високої", на увазі його "100% государственнуой власності, високої системної значущості, а також вже відомих фактів надання такої підтримки при інших урядах".

Короткостроковий рейтинг Ощадбанку в іноземній валюті підтверджений на рівні "В", національний довгостроковий рейтинг - на рівні "АА (ukr)" зі стабільним прогнозом.

За даними Приватбанку, які уточнює Еспресо, агентство Fitch Ratings повідомило про підвищення довгострокових рейтингів дефолту емітента (РДЕ) "Приватбанку" в іноземній і національній валюті на рівні "B" з позитивним прогнозом".

Рейтинг підтримки (SRF) "Приватбанку" також підвищено до рівня відповідно до "B", рейтинг життєздатності (VR) підтверджений на рівні "b" з переглядом на підвищення. При цьому рейтинг SRF відображає думку Fitch про потенційну державної підтримки банку, якщо вона знадобиться, з урахуванням високої системної важливості банку.

За інформацією Fitch, короткострокові РДЕ в іноземній валюті "Приватбанку" підтверджені на рівні "B", а національні довгострокові рейтинги - на рівні "AA (ukr)", що відображає високу кредитоспроможність банку порівняно з іншими банками в межах України.

    Реклама на dsnews.ua