• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Народився у Росії, виріс на Донбасі: Хто такий Кирило Шевченко, голова Нацбанку за версією Зеленського

Президент Зеленський вніс до Ради постанову про призначення голови правління Укргазбанку Кирила Шевченка очільником Національного банку

Реклама на dsnews.ua

Інформація офіційна, про внесення відповідної постанови свідчить інформація на сайті парламенту. За словами заступника голови профільного комітету Ярослава Железняка, вони зберуться обговорити внесену кандидатуру о 9 ранку 16 липня, передає Depo.

Біографія Кирила Шевченка

Як і чимало хто з нинішнього "зеленого" уряду, Шевченко народився в Росії — в Тулі, а виріс на Луганшині. Закінчив середню школу в Стаханові і пішов працювати на шахту.

Карʼєра Шевченка почалася в 1987 р. на Луганщині, де він працював ремонтником на шахті ім. Ілліча. Але вже за кілька років майбутній банкір замінив спецовку на білий комірець і в 1994 р. прийшов працювати в Український кредитний банк (зараз — А-Банк) — в. о. начальника сектора залучення кредитних ресурсів. Звісно, отримавши перед цим вищу освіту, — Шевченко є випускником Харківського інженерно-економічного інституту.

"Після закінчення вишу почав шукати місце, яке було б прозорим і красивим. Для мене це було важливо. У моєму уявленні таким хорошим і прозорим місцем був банк", – розповів Шевченко в інтервʼю The Banker. Але в нещодавньому інтервʼю "Діловій столиці" розповів, що розглядав і можливість вивчитися на журналіста.

Потім працював в банку "Аваль", в банку "Фінанси і Кредит", а в 2006 р. прийшов на держслужбу і очолив Державну іпотечну установу.

З травня 2009-го по вересень 2009 р. був радником премʼєр-міністра України Юлії Тимошенко,

Реклама на dsnews.ua

"Моя роль була чудовою. Я отримав цю посаду після звільнення з Державної іпотечної установи за умови, що не буду ні в що втручатися. Я чесно відпрацював три з половиною місяці, ні в що не втручаючись. Юлію Володимирівну я за ці три з половиною місяці жодного разу не бачив. Ось такою була моя роль. Тобто моєї ролі не було", — розповідав він виданню "Деловая столица" в 2010 р.

Потім Шевченко купив собі банк. Вірніше, частину банку, подейкують, що купувався банк вскладчину з тодішнім заступником міністра фінансів Вадимом Копиловим. Сам Шевченко цю інформацію не підтверджує і не спростовує.

"2010 року Кирило Шевченко та його партнери купують маленький, нікому не відомий банк "Терра", і Кирило Євгенович стає головою його правління. Через два роки, на момент переходу до інших власників, "Терра" входила до Топ-45 банків країни", — йдеться на особистому сайті Кирила Шевченка.

Далі Шевченко знову працює в банках - перший заступник голови правління АБ "Укргазбанк", радник голови правління ПАТ "Державний ощадний банк України" (Ощадбанк), голова правління АБ "Укргазбанк".

У 2017 р. Кирило Шевченко разом з міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком презентували першу в Україні екологічно чисту платіжну картку: "зелені" картки Укргазбанку були вироблені з початків кукурудзи та цукрової тростини. При цьому, як зазначалося, у використанні вона була така ж сама, як і решта карток, але після закінчення терміну дії розкладається впродовж двох років, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

Як працюватиме Нацбанк, якщо його очолить Шевченко

На сторінці Шевченка у "Фейсбуці" поки нема повідомлення про запропоновану посаду, планів на роботу в якості голови Нацбанку.

Видання "Бізнес", на основі інтервʼю з Шевченком, яке відбулося 11 березня цього року, пише, що банкір підтримує політику "дешевих грошей", що, принаймні частково, співпадає з побажаннями президента. Також він висловив бажання займатися іпотекою. А це, як відомо, одна з тем, які нещодавно появилися на порядку денному — два державних банки, одним з яких є якраз Укргазбанк, запропонували громадянам іпотеку нижче 10%.

"Я б з великим задоволенням зайнявся б іпотекою. Але для того щоб на неї з’явився масовий попит, ставка має бути нижчою за 10%. При цьому йдеться про іпотеку виключно на первинному ринку. Іпотечний мультиплікатор за різними оцінками складає від чотирьох до 11. (Тобто кожна гривня фінансування генерує ще від чотирьох до 11 грн. – "ДС"). Давайте вкладемо 20 млрд грн в іпотеку, і ми отримаємо приріст ВВП до 200 млрд грн!", – сказав він.

Компромат на Кирила Шевченка

Інтернет-видання "Кадри" у 2016 р. (коли проходив конкурс на посаду голови державного Укргазбанку) писало, що в пресі Шевченка називають "спеціалістом з банкрутств", посилаючись, щоправда, не на пресу, а на колишнього колегу Шевченка по банку "Терра" Сергія Клименка, який звинувачував його у навмисному доведенні фінустанови до банкрутства.

Крім того, за даними "Кадрів", Шевченка вважають лояльним до колишнього голови НБУ Сергія Арбузова та інших "регіоналів". Але офіційного підтвердження ця інформація не має.

Не стільки компроматом, скільки цікавинкою є те, що, за даними видання "Бізнес", у Шевченка є звʼязки зі студією… "Квартал 95". ЗМІ зазначає, що з Офісом президента Шевченко зблизився через Євгена Мецгера, свого колишнього заступника, нещодавно призначеного головою державного Укрексімбанку. Президент приїздив до офісу "Укргазу", спілкувався з першими позичальниками за урядовою кредитною програмою "5-7-9". "А нещодавно пан Зеленський у прямому ефірі зателефонував Мецгеру з приводу кредитування бізнесу, звернувшись до нього: "Жень, послушай меня…". Перед цим підприємці поскаржилися йому на те, що Укрексімбанк не реструктуризує існуючі кредити та не видає нові", — зазначають журналісти.  

Дружина Євгена Мецгера – Юлія Мецгер є не тільки членом наглядової ради націоналізованого Приватбанку, а й давньою подругою Олени Кравець, актриси з "Кварталу 95".

Особисте життя Кирила Шевченка

Шевченку — 47 років. Одружений, має дочку. Вільно розмовляє українською, російською та англійською — це також вказано на його сайті. Дуже захоплюється альпінізмом і кайтсерфінгом. Піднімався на Ельбрус, Казбек, Кіліманджаро і Арарат.

    Реклама на dsnews.ua