• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Росія придумала нові обмеження для транзиту українських товарів

Реклама на dsnews.ua
У РФ не пускають українські вантажівки, які їдуть через Білорусь

Росія ввела нові обмеження, що перешкоджають експорту українських товарів у треті країни. Про це, як передає "ДС" з посиланням на Agravery, розповіла заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України - торговий представник України Наталія Микольська.

За її словами, Росія ввела нові обмеження. "Вони вимагають, щоб українські водії, які везуть вантажі через російську територію, в'їжджали на територію РФ тільки через пункти пропуску на україно-російському кордоні", - пояснила вона.

Зараз транзит українських товарів по території Росії можливий через пункти на білорусько-російському кордоні (один пункт пропуску для залізничного транспорту, другий - для автомобільного).

"Це збільшує вартість транзиту на 20-50%", - підрахували в Мінекономіки.

"Однак тепер водії українських вантажних машин, які змушені їхати через Білорусь, не можуть в'їхати на територію РФ", - повідомила Микольська.

Нові обмеження з боку РФ можуть призвести до повного блокування українського експорту через територію РФ у треті країни.

У свою чергу міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус заявив, що Україна не має наміру вводити обмеження на транзит товарів через свою територію, що прямують з території Росії в Європу чи в інші країни.

Читайте також:

Як раніше писала "ДС", експерти впевнені, що від торгового конфлікту між Україною і Росією найбільше виграє Мінськ, оскільки Білорусь спробує замінити свою продукцію, яку заборонили в обох країнах.

    Реклама на dsnews.ua