• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.5
Спецпроєкти

Росія раптово зупинила відвантаження дизпалива для українських споживачів

Реклама на dsnews.ua
Причини такої різкої зміни торговельної політики поки неясні

З 9 вересня поставки російського дизельного палива в Україну були зупинені у зв'язку з рішенням Федеральної служби з технічного та експортного контролю (ФСТЕК) обнулити більшість раніше виданих дозволів експортерам. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на OilNews.

"З п'ятниці (9 вересня, - ред.) більшість дозволів, виданих раніше ФСТЕК, обнулили. Поставки зупинені. Українські компанії екстрено подають нові документи для розблокування російського імпорту. Інформацією про причини такого ходу регулятора російські постачальники не мають", - зазначив один з імпортерів волгоградського дизпалива.

Відповідне повідомлення про рішення ФСТЕК російські ресурсодержатели надіслали більшості українських контрагентів.

На даний момент достовірно відомо про припинення поставок з підприємств російського "Лукойлу". У теж час, підтвердженої інформації про ситуацію з поставками через нафтопродуктопровід ДП "Прикарпатзахідтранс" поки немає.

За словами одного з великих імпортерів, попередня інформація про можливе припинення поставок з'явилася ще на початку тижня. "Поставки вже законтрактованого ресурсу тривають. Проте, нових партій не відвантажують". - пояснив співрозмовник.

За підсумками першого півріччя 2016 р. частка російських поставок дизпалива на ринку України склала 32% всього імпорту (42,5 тис. т). У липні і серпні поставки продовжували зростати як за нефтепродуктопроводу з відвантаженням з Новоград-Волинського, так і залізничним транспортом.

Як повідомляла "ДС", станом на середину серпня у зв'язку зі зривом поставок нафтопродуктів в рамках проведених тендерів, а також за спроб блокування поставок з боку Державної фіскальної служби ситуація із забезпеченням потреб Міністерства оборони України дизельним паливом близька до критичної.

    Реклама на dsnews.ua