• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Довгоочікувана подія і можливості для інвесторів, — американські ділові ЗМІ про розпочату Зеленським Велику приватизацію

Продаж заводу "Більшовик" успішно розпочинає програму "Велика приватизація", що була ініційована командою президента Зеленського. Серед об’єктів продажу – чимало підприємств, що можуть зацікавити американських інвесторів

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це пише Washington Daily News "Президент Зеленський розпочинає масштабну приватизацію: американських інвесторів чекають вигідні угоди".

"Президент України Володимир Зеленський активно намагається запустити приватизацію підприємств радянської епохи, які є свого роду "неочищеними діамантами" для західних підприємців, які зможуть помітити перспективу. Все це частина плану масштабної приватизації, в межах якої на аукціон повинно бути виставлено 3000 державних об’єктів. Близько половини підприємств на даний момент не діють, але серед тих, що продаються на аукціоні, є також успішно діючі підприємства, такі як титанові шахти. Для інвесторів це означає низьку ціну та майбутні можливості", — пише IQ Stockmarket.

Як зазначає видання, цікавість інвесторів до низки збиткових підприємств може бути обумовлена їхньою вигідною локацію та значними площами, які займають їхні потужності.

"Попри те, що більшість підприємств були збитковими через занедбаність в пострадянські часи, є сподівання заробити на їхньому місцеположенні, оскільки з майже 3000 державних об’єктів, чимало з них розташовані у великих населених пунктах. Цінність багатьох з них полягає в землі, на якій вони розташовані. Це головна мотивація для інвесторів, разом із першокласною землею, на якій розташовані багато з цих підприємств. Таким чином, маємо привабливий інвестиційний пакет", — пише IQ Stockmarket.

Як вказує видання, першим подібним успішно проданим об’єктом став завод "Більшовик", приватизацію якого ФДМУ провів 27 жовтня.

Як приклад можливостей, які передбачила команда Зеленського, експерти наводять нещодавній аукціон "Велика приватизація" київського заводу "Більшовик" у центрі Києва. "Більшовик" — це застарілий машинобудівний завод ХІХ століття, підприємство оборонної галузі промисловості, яке розташоване на 35 га (майже 87 акрів) землі неподалік від центру української столиці. Цей аукціон залучив консорціум місцевих інвесторів і приніс до казни 50 мільйонів євро. Вони погашатимуть кредиторську заборгованість та виконуватимуть чинний колективний договір, не допускаючи звільнення персоналу", — йдеться у матеріалі.

Washington Daily News наголошує, що старт "Великої приватизації" довго очікувався бізнесом і лише продаж неефективних державних підприємств приватним інвесторам здатен підняти окремі галузі, що перебувають у занепаді, та економіку України в цілому.

"Держава сподівається в межах програми "Велика приватизація" оживити галузі, які зараз переживають занепад. Іван Міклош, колишній міністр фінансів Словаччини, голова Стратегічної консультативної групи підтримки українських реформ, нещодавно написав, що успішний досвід масштабної приватизації допоможе країні повністю розкрити свій потенціал", — зазначає IQ Stockmarket.

Нагадаємо, аукціон із продажу ПКМЗ відбувся 27 жовтня. Вартість активу склала 1,429 млрд грн (за стартової ціни 1,39 млрд грн). Переможцем торгів стало ТОВ "Дженерал Коммерс". До консорціуму покупців увійшли компанія UDP під управлінням Андрія Іванова та Олексій Баранов, власник компанії A Development.

    Реклама на dsnews.ua