• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

З "Лекхіму" можуть стягнути понад 38 млн гривень за несвоєчасну поставку вакцини Sinovac

Державне підприємство "Медичні закупівлі" продовжує нараховувати пеню ПрАТ "Лекхім", яке не виконало умови договору про постачання першої партії вакцини CoronaVac у кількості 700 тисяч флаконів вчасно. Крім того, фармкомпанії загрожує чималий штраф

Sinovac
Sinovac
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні експертної організації StateWatch із посиланням на відповідь ДП "Медичні закупівлі", передає "ДС".

У листі ДП відзначається, що "Лекхім" повинен був поставити в Україну 700 тисяч флаконів китайської вакцини CoronaVac не пізніше 30 днів із дня реєстрації вакцини в одній із певних країн.

"Оскільки 4 лютого вакцина була зареєстрована в Китаї, поставки першої партії вакцини в Україні повинні були відбутися до 6 березня. Фактично вакцина надійшла на склади "Медичних закупівель" 10 квітня, і в кількості 200 тисяч флаконів, що значно менше обсягу очікуваної першої партії згідно з умовами договору", — йдеться в повідомленні.

"Поставка зазначеної кількості флаконів не звільняє постачальника від обов'язку сплати пені та штрафу, що застосовуються до постачальника з огляду на недотримання термінів поставки продукції, передбачених договором. ДП "Медичні закупівлі" продовжує нарахування пені за кожний день такого прострочення, починаючи з 06.03.2021", — заявили в держпідприємстві.

У StateWatch нагадують, що за кожен день прострочення "Лекхім" зобов'язаний сплатити 0,1% від ціни продукції, а також 7% за прострочення поставки вакцини в понад 30 днів.

"За підрахунками StateWatch, розмір пені, станом на 14 квітня, становить 13,7 мільйона гривень. У свою чергу, штраф становить 24,7 мільйонів гривень. Усього "Лекхім" повинен сплатити ДП "Медичні закупівлі" 38,4 мільйона гривень. Зараз за кожен день прострочення поставки вакцини "Лекхіму" нараховується пеня в розмірі 252 тисяч гривень", — додають в організації.

Як повідомляла "ДС", в лютому детективи НАБУ почали розслідування можливих зловживань при закупівлі вакцини від коронавірусу компанії Sinovac Biotech по $ 17,85 за дозу за допомогою фірми-посередника.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua