• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Збалансований підхід до сівозмін підвищив врожайність соняшнику, - "Укрлендфармінг" Бахматюка

За прогнозами "Укрлендфармінга" Олега Бахматюка, врожайність соняшнику в цьому році складе понад 2 т/га, на деяких територіях - до 3,3 т/га
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив директор з агровиробництва Групи компаній "Укрлендфармінг" Віктор Спаський.

За його словами, в Україні олійні культури високо цінувалися в 2008-2014 рр., з-за цього соняшник стали сіяти особливо активно, найбільше у південних областях. "Це перенасыщало сівозміну. Відповідно, економічна віддача і продуктивність культури істотно зменшилися", - пояснив Віктор Спаський.

Тому "Укрлендфармінг" останні три роки вирівнює сівозміну. "Ми працюємо в 22 областях України, в різних грунтово-кліматичних зонах і сьогодні засіваємо соняшником оптимальні площі. Орієнтовно 25% земель на півдні, де соняшник - бюджетоутворююча культура, і 5-15% в інших регіонах. На зміну соняшнику приходять пшениця, соя, кукурудза і кормові культури. В умовах такого збалансованого підходу до сівозміні соняшник максимально реалізує свій потенціал, не знижуючи продуктивність сівозміни в цілому", - підкреслив Віктор Спаський.

Він також зазначив, що "Укрлендфармінг" тільки почав обмолот площ під соняшником (культуру зібрали на 20% земель), проте за прогнозами фахівців Групи компаній, в цьому році урожай соняшнику вище середнього. "Ефективність сівозміни, яку ми застосовуємо, підтверджується результатами, - констатує Віктор Спаський. - Навіть у посушливих регіонах в зоні ризикованого землеробства зараз збирають близько 2 т/га".

    Реклама на dsnews.ua