• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Сім'я Давиденка намагається визнати отриманий кредит від Веревського у розмірі 11 млн. доларів США недійсним, — ЗМІ

Сім'я покійного народного депутата Валерія Давиденка намагається визнати недійсним договір, за яким його компанія Агродом у 2019 році отримала кредит на суму 11 млн дол.

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у статті, опублікованій на порталі AgroReview.

Як відомо, Валерій Давиденко трагічно загинув у травні 2020 року. Слідство ведеться досі. Зі смертю власника у Агродома почалися проблеми із кредитних виплат. Згідно з кредитним договором, несплата з боку боржника сім'ї Давиденка призвела до того, що компанія перейшла під контроль кредиторів, які встановили операційний контроль над Агродомом.

Дружина покійного нардепа Людмила Давиденко факт укладання договору визнає, проте дає зрозуміти, що угоду було укладено без дотримання всіх законних процедур. За її словами, представник із доручення, який підписував кредитну угоду, нібито перевищив свої повноваження.

Журналісти видання зазначають, що це виглядає дуже дивно, оскільки не знати про такий великий кредит сім'я загиблого нардепа просто не могла. Більше того, якщо договір був підписаний з перевищенням нотаріально завірених повноважень, то його потрібно було повернути того ж дня, коли його було отримано.

А в даній ситуації кредитом користувалися, дотримувалися всіх пунктів договору, обслуговували борг аж до трагічної смерті Валерія Давиденка. І лише після 2,5 років з моменту отримання кредиту та 1,5 років з моменту смерті Давиденка його родичі вирішили в судовому порядку визнати отримання кредиту недійсним.

"Звичайно в рамках української судової системи все можливо, навіть коли ти отримуєш кредит у розмірі 11 млн дол. США, а дружній суддя виносить рішення, яке позбавляє сумлінних кредиторів права на повернення кредитних коштів", — зазначається у матеріалі.

На думку авторів статті, фінал у цій історії буде особливо цікавим, оскільки це не лише комерційна суперечка, на кону черговий іспит на здатність України бути правовою державою зі справедливою судовою системою, де закон один для всіх і немає місця корупції.

    Реклама на dsnews.ua