• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Сербія почала отримувати російський газ не через Україну, а через Туреччину

Реклама на dsnews.ua

З початку доби 1 січня 2021 року Сербія почала отримувати газ з Росії по газопроводу "Турецький потік" через Чорне море, Туреччину і Болгарію

Раніше газ йшов до Сербії через Україну і Угорщину, інформує "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

Прокачування газу почалася через пункт прийому-здачі газу Кірєєво/Зайчар на кордоні Болгарії та Сербії. Пряму трансляцію запуску поставок, старт яким дав президент Сербії Олександр Вучич, показало національне інформаційне агентство Tanjug. Йдеться про постачання 6 млн куб. м газу на добу.

Як відомо, газопровід "Турецький потік", по якому російський газ йде через Чорне море до Туреччини і далі на південь Європи, почав працювати в січні 2020 року. Першими газ по ньому отримали Туреччина, Болгарія, Греція і Македонія.

Будівництво 474-кілометрової ділянки через Болгарію до Сербії затягнулося на рік через суди між будівельниками і пандемію. Пізніше газ "Турецького потоку" через Сербію повинен дійти до Угорщини, а потім і до Австрії.

У 2019 Сербія купила у "Газпрому" 2,135 млрд куб. м газу; за 10 місяців 2020 року відбір скоротився на 41% — до 960 млн куб. м.

    Реклама на dsnews.ua