• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Сергій Фурса: Навіщо піднімати тарифи

Дешевий газ робить вас біднішими. Навіть якщо вам здається, що ви платите мало
Фото: facebook.com/sergey.fursa
Фото: facebook.com/sergey.fursa
Реклама на dsnews.ua

І про тарифи замовте слово...

Уряд в черговий раз порадувала. Другий тиждень поспіль, до речі. Гройсман вирішив не розтягувати задоволення і підняти тарифи до справедливого рівня за один раз. І це дуже правильно. Цей момент економіка чекала багато років. І добре, що один раз буде боляче, ніж розтягувати підвищення на багато років, даючи приводи популістам виливати жерсть з екранів телевізорів зі своєю демагогією. Хай зроблять це один раз.

Тарифи повинні бути справедливими. Це треба не МВФ. Це потрібно Україні. Просто змусити зробити цей крок міг тільки Фонд. МВФ виступає в ролі доктора, який змушує дитину з'їсти гірку пилилю, в той час як малюк звик лікуватися солодощами. Але не докторові потрібен здоровий хлопчик, а йому самому.

Зростання тарифів - це реформа. Частина цієї великої реформи, яку воліють не помічати. Причому, це фундаментальні зміни, що сприяють як макроекономічної стабілізації, так і боротьбі з корупцією.

За розрахунками "Нафтогазу" за останні роки Україна заплатила за дешевий газ для населення понад 50 млрд. доларів. Це більше 50% ВВП України сьогодні. І гроші ці платив кожен з українців. Кожен. За що платив? Він платив за те, щоб у бабусі в квартирі був дешевий газ і дешеве опалення. Але не тільки. Він також платив за те, щоб дешевший газ був у будинку в Кончі-Заспі, у тому числі той, який орендує Юлія Тимошенко, активно виступає проти підвищення тарифів. При цьому, щось підказує, що будинок у Кончі-Заспі споживає набагато більше газу, ніж квартира бабусі, яка слухає демагогію політиків і вірить їй. А значить кожен українець платив за Юлію Тимошенко набагато більше, ніж за свою сусідку. А значить і бідна бабуся платила набагато більше. Всі бабусі країни платили за те, щоб люди в Кончі-Заспі дешево опалювали своє житло. Це до слова про справедливість. А ще кожен українець платив за газ для промислових підприємств, який під виглядом газу для населення йшов на промислові підприємства. Кожен українець платив умовного Фірташу та іншим власникам Облгазів, тільки вони контролювали, куди йшов дешевий газ. А ми живемо в Україні і знаємо, куди він міг піти.

Якщо хтось не в змозі платити, то він отримає субсидію. Якщо людина не потрапляє під субсидії, то значить підвищення тарифів для нього не критично. Тепер всі українці будуть платити тільки за бабусь. І не будуть платити за Юлю Тимошенко. І не будуть платити Фірташу. А значить кожен українець стане від цього рішення багатшими. А його платежі стануть справедливими.

Дешевий сир буває тільки в мишоловці. Дешевий газ робить вас біднішими. Навіть якщо вам здається, що ви платите мало. Ви все одно заплатите. Ви заплатите девальвацією, адже треба друкувати гроші, щоб перекрити різницю. Ви заплатите інфляцією. І тепер ви не будете платити цю ціну. Не буває бюджетних грошей. Є тільки гроші налогоплатильщиков. Є тільки гроші українців. І тепер вони будуть витрачатися набагато ефективніше.

Реклама на dsnews.ua

І що ж поганого в підвищенні тарифів?

Джерело: facebook.com

    Реклама на dsnews.ua