• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Шмигаль назвав зростання держборгу України "природним"

Розмір державного боргу України не виходить за межі неприпустимих сум, або тих, що ускладнюють його обслуговування

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час Години запитань до уряду в парламенті, передає "ДС"

"Станом на початок минулого року сума держборгу офіційно була близько 85 мільярдів доларів. Станом на кінець січня сума держборгу — 90 мільярдів доларів в еквіваленті. Повністю всі параметри бюджету, дефіциту держбюджету, позик, які планувалося взяти минулого року, були дотримані, відповідно, це є природним зростанням суми держборгу. Він знаходиться в параметрах і в межах допустимих, узгоджених усіма міністерствами та нашими міжнародними партнерами", — сказав премʼєр.

За словами Шмигаля, такий розмір держборгу також є прийнятним для міжнародних інвесторів і не виходить за межі сум, які неприпустимі або ускладнюють обслуговування боргу.

Міністр фінансів України Сергій Марченко у залі парламенту також зазначив, що фактичний дефіцит бюджету у 2020 році був менше запланованого, що дозволило заощадити на позиках.

"Хочу тільки додати, що у нас плановий дефіцит бюджету минулого року був 7,5%, фактичний дефіцит, який склався, — 5,3%, тобто у нас була можливість заощадити й не позичати понад міру минулого року", — сказав Марченко.

Нагадаємо, раніше Шмигаль заявляв, що інфляція протягом 2021 року дасть змогу розігріти українську економіку.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua