• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Шмигаль повідомив про рекордні інвестиції в Україну за останні чотири роки

Прямі іноземні інвестиції в Україну у першому півріччі склали 2,83 мільярда доларів

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні прем'єр-міністра Дениса Шмигаля в Facebook, передає "ДС".

"У першому півріччі 2021 року прямі іноземні інвестиції в Україну склали 2,83 млрд доларів. З них 2,33 млрд доларів надійшли з країн Європейського Союзу. Зростання інвестицій у першому півріччі — на рекордному рівні за останні 4 роки", — зазначив глава уряду .

Він висловив надію, що запроваджені у цьому році додаткові стимули для підприємців сприятимуть зростанню інвестиційної активності.

У той же час, за словами Шмигаля, продовжує зростати експорт української продукції. У вересні він збільшився на 38% і за 9 місяців склав 48,5 млрд доларів, що на 13,4 млрд більше, ніж в минулому році.

"Для збільшення нашого експорту ми активно працюємо над отриманням "промислового безвізу" з ЄС, а також над декількома угодами про зону вільної торгівлі", — підкреслив прем'єр-міністр.

Він також повідомив, що у серпні Індекс виробництва базових галузей (ІВБГ) зріс на 6,4% р/р, що значно вище, ніж у липні (2,3%). Цей Індекс включає інформацію про основні галузі економіки та демонструє позитивні аспекти її динаміки.

"Краще відновлення економічної активності відбулося завдяки зростанню сільського господарства (+25% р/р), стійкого споживчого попиту і зростання роздрібної торгівлі (+10% р/р), збільшення інвестицій, а також зростання будівельного сектора та окремих важливих галузей промисловості (металургії, машинобудування). Важливим аспектом також залишається зростання заробітних плат (+22% р/р у номінальному вираженні і +11% р/р у реальному вираженні)", — констатував глава Кабміну.

Очільник уряду також повідомив, що будівельний сектор у серпні зріс на 9% у порівнянні з серпнем минулого року.

"Таке збільшення відбувається і щодо групи житлових будинків, і щодо групи інженерних споруд (дороги, комунікації, промислові об'єкти). Державні інвестиції у галузь дають додатковий поштовх до подальшого зростання", — зазначив Шмигаль.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua