• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Скільки витратили на боротьбу з коронавірусом: Мінфін дав відповідь

Протягом 10 місяців 2021 року на боротьбу з COVID-19 витратили понад 31 мільярд гривень

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства фінансів, передає "ДС".

Зокрема, кошти витрачені на оплату послуг з екстреної та стаціонарної медичної допомоги, які надаються пацієнтам із COVID-19, та послуг з вакцинації населення від COVID-19 – 14,6 млрд грн; на закупівлю вакцин від COVID-19 – 9,8 млрд. грн. Загалом на лікування хворих на COVID-19 та послуги з вакцинації в рамках програми медичних гарантій у 2021 році направлено 20,2 млрд грн, а на закупівлю вакцин – 10,5 млрд грн коштів державного бюджету. Також Україна вже отримала додатково 8 млн. доз вакцин від міжнародних партнерів.

Також кошти витрачені на виплати закладам Національної академії медичних наук України за послуги з госпіталізації пацієнтів із COVID-19 – 14 млн грн із передбачених 55 млн грн.

На забезпечення лікарень киснем, експрес-тестами та витратними матеріалами для тестування витрачено 600 млн грн із передбачених 1,4 млрд гривень. Крім того, згідно зі змінами до держбюджету 2021, які були підписані президентом України 5 листопада, на цю мету направлено ще 800 млн грн.

На заходи щодо соціальної підтримки населення в умовах карантину витрачено 2,9 млрд. грн.; на виплату матеріального забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняних) – 0,8 млрд грн. Загалом на цю мету Міністерству соціальної політики було направлено 3,8 млрд грн (2,0 спеціальний фонд, 1,8 млрд грн — загальний фонд).

Крім того, ці кошти були спрямовані на виплату допомоги з безробіття та часткового безробіття – 1,5 млрд грн, або 96% від спрямованих Мінекономіки 1,6 млрд грн коштів для здійснення таких виплат; здійснення заходів щодо боротьби з COVID-19 в закладах освіти – 18,3 млн грн із передбачених 1 млрд грн; на доплати до заробітної плати військовослужбовцям Національної гвардії та Державної прикордонної служби, органів та підрозділів цивільного захисту, поліцейським, медичним та іншим працівникам відомчих закладів охорони здоров'я – 0,8 млрд. гривень (98% спрямованих коштів).

Загалом на боротьбу з COVID-19 у 2021 році передбачено 41,5 млрд. гривень.

"Зараз ми маємо достатньо вакцин, щоб захистити більшість громадян України. Досвід інших країн показує, що вакцинація є надійним способом зменшити ймовірність зараження або тяжкого перебігу хвороби, а також суттєво зменшує навантаження на медичну систему в цілому. Зі свого боку Мінфін здійснює системне фінансування заходів щодо боротьби з COVID-19 та шукає нові можливості для збільшення доступних фінансових ресурсів для протидії пандемії", — прокоментував заступник міністра фінансів Роман Єрмолович.

Нагадаємо, у жовтні Служба безпеки запобігла розкраданню майже 1 млрд грн із фонду боротьби з коронавірусом, зокрема, при будівництві медичних установ та реалізації антисептиків.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua