• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Слідом за судом в Лондоні Госпсуд Києва може прийняти рішення про виплату топ-менеджерами БХФЗ компенсації фарм-фірмі "Дарниця", - експерт

Рішення Високого суду справедливості Лондона про те, що сімʼя Беспалько, яка контролює Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод (БХФЗ), зобовʼязана виплатити судові витрати фарм-фірмі "Дарниця" у розмірі 250 тисяч фунтів, означає фактичний програш у справі про шахрайство Беспальків на суму 6,8 млн доларів

Реклама на dsnews.ua

Такого висновку дійшов Андрій Миселюк, експерт, політолог, директор Інституту соціально-політичного проєктування "Діалог". 

Експерт зазначив, що однією з найбільш резонансних справ українського бізнесу, які розглядалися останнім часом Високим судом справедливості Лондона, стала справа провідного вітчизняного виробника ліків — Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу (БХФЗ). Нагадаємо, що найбільший акціонер БХФЗ — фарм-фірма "Дарниця" — звинуватив керівників підприємства у виведенні коштів заводу на підконтрольну сімʼї англійську фірму Metabay. Йдеться про голову наглядової ради БХФЗ Миколу Беспалько, його дружину Людмилу, а також Ірину — їх дочку і директора з розвитку бізнесу БХФЗ.  

З моменту купівлі в 2015 році великого пакета акцій підприємства (31%) на аукціоні "Дарниця" неодноразово намагалася отримати доступ до інформації про стан справ на підприємстві, провести аудит і ввести своїх представників в управління БХФЗ. 

"Для проведення незалежного аудиту підприємства "Дарниця" найняла відому міжнародну аудиторську компанію Creston JCJ audit. В результаті стало відомо, що БХФЗ купує фармацевтичну сировину за участю посередника — Metabay. Власницею якої, як зʼясували аудитори, є Ірина Беспалько", — повідомив експерт. 

Припускаючи, що в процесі судових розглядів сімʼя Беспалько продовжить виведення грошей з БХФЗ, "Дарниця" в минулому році звернулася до Високого суду справедливості в Лондоні і Окружний Суд кантону Лугано в Швейцарії з проханням заарештувати рахунки Metabay на суму 6,8 млн дол. 

Керівники БХФЗ подали апеляцію до Високого суду справедливості в Лондоні. Як зазначив експерт, у прийнятому рішенні Darnitsa vs Metabay Import / Export Ltd суддя відмовив родині Беспальків в апеляції по справі про арешт рахунків Metabay, оскільки ця апеляція не має перспективи. І днями за рішенням суду сімʼя Беспальків вже виплатила "Дарниці" 250 тисяч фунтів в якості компенсації юридичних витрат останньої в англійському суді. 

"Показово, наскільки слухняно всі українські бізнесмени, в тому числі найбільші олігархи, які судилися у Високому суді справедливості, виконували всі рішення цього суду. Інакше не можна — невиконання рішення англійського суду може мати серйозні наслідки для всіх. Аж до взяття під варту", — сказав Миселюк. 

Він вважає, що, оскільки суд Лондона фактично визнав факти виведення коштів БХФЗ на рахунки Metabay, то таке саме рішення цілком може прийняти і Київський госпсуд, куди "Дарниця" звернулася з аналогічним позовом. 

Експерт також нагадав, що схеми виведення грошей з цього підприємства вже розслідуються в Німеччині і Швейцарії, де у Metabay Ірини Беспалько є банківські рахунки. Тут фірма звинувачується в шахрайстві, відмиванні грошей і несплаті податків.

    Реклама на dsnews.ua