• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Слуга" Гетманцев пропонує перенести підвищення "мінімалки"

Реклама на dsnews.ua

Підвищення мінімальної заробітної плати слід відтермінувати на рік — до грудня 2021-го

Про це заявив в ефірі телеканалу "Еспресо" голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"), передає "ДС".

"Не зараз, а ще два місяці тому я говорив і подавав відповідну поправку до проекту закону про державний бюджет про те, що підвищення мінімальної заробітної плати з 6 тис. до 6,5 тис. гривень слід перенести на 1 грудня наступного року", – заявив Гетманцев. 

На його думку, мінімальну зарплату все одно треба збільшити.

"Мінімальну заробітну плата безперечно треба підвищувати, бо, давайте згадаємо останні пʼять років. Коли обсяг чи розмір мінімальної заробітної плати був меншим, ніж прожитковий мінімум для працездатних. Тобто ми свідомо декларували, що ми сплачуємо людям гроші, на які вони фізично не можуть прожити. Це абсолютний нонсенс для нормальної цивілізованої держави", — каже голова комітету.

Гетманцев також зазначив, що підвищення до 6,5 тис. грн негативно вплине на бізнес внаслідок збільшення податків, нарахувань на Фонд оплати праці.

"І друге – це вплив на інфляційні процеси. Це розганяє інфляцію, оскільки стимулює споживання", — додав депутат.   

ЯК писала "ДС", раніше Данило Гетманцев казав, що ВР з розглядом проєкту державного бюджету на 2021 рік не вкладається у встановлені Бюджетним кодексом терміни.

    Реклама на dsnews.ua