• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Слуга народу" Лада Булах замовчує небезпечні для економіки норми свого законопроекту про тютюновий ринок, — ЗМІ

Проект закону №4358 (спочатку обговорювалося під №2813-Д), який робить істотно жорсткішими правила гри на ринку тютюну, може загрожувати втратами для держбюджету і бізнесу

Лада Булах
Лада Булах
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється в статті видання "Hubs".

"На засіданні Комітету ВР з питань здоровʼя нації, медичної допомоги і медичного страхування, який рекомендував законопроект до першого читання, обговорення законопроекту тривало хвилин 15-20, за час якого як такого обговорення, загалом, не було. Справа в тому, що цей самий проект під номером №2813 вже був відхилений Комітетом, оскільки члени Комітету вирішили, що він надто радикальний щодо традиційних сигарет", — повідомляється в статті.

Як розповідається в матеріалі, автор проекту закону, народний депутат Лада Булах, "антитютюнові" проекти якої підтримує громадська організація "Центр громадської представництва "Життя", в першу версію проекту вписала норми, що забороняють брендування пачок сигарет, викладку сигарет на вітринах, виробництво пачок з закругленими краями (нібито такі пачки більш привабливіші за кубічні, що, за оцінками експертів, не відповідає дійсності) і на продаж сигарет особам, які не досягли 21 року (зараз — 18). Коли проект з тріском провалився, Булах заявила, що якась робоча група доопрацює документ, прибравши з нього заборону на виробництво закруглених пачок і замінивши його забороною на продаж на українській території.

"В переважній більшості країн ЄС заборони на закруглені краї немає — саме в Євросоюз наша тютюнова промисловість і експортує свою продукцію на сотні мільйонів доларів на рік. Чому Булах, як депутат, про це не подумала відразу?", — зазначає видання.

Коли зʼявився проект №4358 (№2813-Д), виявилося, що Булах не врахувала попередні уроки і знову вписала заборону на виробництво пачок із закругленими краями, точніше — написала, що пачки повинні бути кубічної форми, а це те саме. І Комітет на цей раз її з якоїсь причини підтримав.

Норма про заборону викладки сигарет і їх замінників вже була провалена в парламенті двічі, бо може суттєво зашкодити торговцям без очевидної користі для здоровʼя нації. А ідея підняти вік курців з 18 до 21 року не відповідає Конституції та Цивільному кодексу.

У статті також зазначається, що в своїх публічних виступах Булах та "Життя" озвучують в основному інформацію про норми проекту закону, які стосуються лише електронних сигарет і пристроїв для нагрівання тютюну, але про традиційні сигарети і нові обмеження автори законопроекту вважають за краще не говорити, хоча вони є в цьому документі.

"Складається враження, що замовчувати найважливіші для економіки, бізнесу і суспільства проекти законів — це частина стратегії. Треба сказати, це досить розумне — хоч і цинічне — рішення мовчати з деяких питань, щоб робити свою справу нишком, не привертаючи уваги "санітарів" і перемикаючи увагу громадськості на інші питання… Проте, прогноз, що проект №4358, він же №2813-Д, буде також відправлений в смітник, як і попередні його версії, більш ніж правдивий", — резюмує видання.

    Реклама на dsnews.ua