• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Слуга" Третьякова засумнівалася у тому, що ФОПи сплачують податки

Реклама на dsnews.ua

Обговорення президентського законопроєкту про фінансову допомогу підприємцям, які постраждали через карантин, викликало жваву дискусію членів комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

Засідання комітету відбулося сьогодні, 30 листопада, інформує "ДС".

Законопроєкт №4429 передбачає одноразові виплати у розмірі 8 тисяч для та списання заборгованості зі сплати ЄСВ певним категоріям суб’єктів підприємницької діяльності.

Голова комітету Галина Третьякова ("фракція "Слуга народу") наголосила на тому, що у законопроєкту є всі шанси вийти на розгляд народних депутатів у найближчі тижні, хоча такий розвиток подій і вимагає суттєвих зусиль, повідомляє "Судово-Юридична газета".

За даними видання, в цілому на комітеті законопроєкт зустріли схвально, "проте зауваження до його змісту у присутніх все ж були".

На думку першого заступника голови комітету Михайла Цимбалюка, у документі містяться норми, які не дозволяють претендувати на державну допомогу певним категоріям працівників. Так, отримати допомогу не зможуть працівники, роботодавці яких сплатили за них ЄСВ не у повному обсязі, а також ті, хто працює за сумісництвом. Він закликав внести до законопроєкту відповідні зміни, які дозволять цим працівникам також отримати державну допомогу у разі запровадження локдауну.

Позиція Цимбалюка не знайшла суцільної підтримки. Зокрема, Третьякова зазначила, що включення «сумісників» до переліку отримувачів матеріальної допомоги несе із собою певні ризики шахрайства. Вона підтримала збереження нинішньої редакції законопроєкту у цьому питання, зазначивши, що матеріальна допомога має бути стимулом для працівника, тиснути на роботодавця для своєчасної сплати ЄСВ.

"Має бути залізне правило. Ти сплатив податки – держава тобі допомагає. Навіть якщо це Німеччина…, то вона допомагає лише тим, хто сплатив [податки]. І при чому… самозайняті особи в Німеччині, вони, наприклад, сплатили 9 тисяч євро податків на рік – отримали 5 чи 6. Навіть не стовідсотково сплачений розмір податків вони отримують. Я хочу подивитися на ФОП, який сплатив податків на рік вісім тисяч гривень. Хочу подивитися, чесно", — заявила голова комітету.

Іншим питанням, яке обговорили нардепи, була доля матеріальної допомоги для тих, хто не встигне по неї звернутися у 2020 році. Проблема полягає у тому, що ухвалення законопроєкту не тотожне запровадженню виплат, зважаючи на те, що для забезпечення функціонування цього процесу буде потрібна додаткова робота з боку Кабінету міністрів та інших виконавчих державних органів. Голова правління ПФУ Євгеній Капінус відзначив, що цей процес може зайняти певний час, а тому дійсно частина людей може не отримати допомогу у 2020 році.

У підсумку комітет одностайно ухвалив рішення рекомендувати внести цей президентський законопроєкт до порядку денного IV сесії ВР, скоротити наполовину строки подання альтернативних законопроєктів та строки надання цього законопроєкту для розгляду депутатам у першому читанні.

Нагадаємо, 24 листопада президент України Володимир Зеленський у своєму черговому відеозверненні заявив, що підприємцям, які постраждали від посилення карантину, зокрема від "карантину вихідного дня", виплатять по 8 тисяч гривень. Крім того, компенсації отримають і звільнені наймані працівники.

    Реклама на dsnews.ua