• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Слуги прийняли закон з правкою Геруса, яка закріпила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №2233 по внесенню поправок в закон "про ринок електричної енергії" з урахуванням поправки народного депутата Андрія Геруса, яка обмежить імпорт з Росії виключно на одному сегменті ринку - ринку двосторонніх договорів

У теж час редагування Геруса зберігає можливість постачання російської електроенергії на "ринок на добу вперед", а також повністю дозволяє вільну постачання білоруської електроенергії на будь-який сегмент українського ринку. За проголосували 274 нардепа, в тому числі 233 представника фракції Слуги Народу і 10 депутатів ОПЗЖ, повідомляє "Главком".

Як повідомлялося раніше, Слуги Народу відмовилися підтримати поправку народного депутата Олексія Кучеренка про повну заборону імпорту електроенергії з Росії та Білорусі. Також слуги народу не підтримали правку Кучеренко, яка пропонувала захистити український ринок електроенергії від демпінгових цін, заборонивши продавати в Україні електроенергію з Росії та Білорусі нижче ціни, за якою вона продається на кордоні.

Раніше депутати з фракцій "Батьківщина" та "Європейська Солідарність" заявили про те, що нові правки Геруса зберігати імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Також було створено міжфракційне депутатське об'єднання "Енергетична незалежність і безпеку України" для боротьби з російським імпортом енергоресурсів.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку - дозволити комерційним імпорт електроенергії. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі. Однак з 1 жовтня розпочалося постачання електроенергії з Росії в режимі імпорту. За першу половину жовтня імпорт електроенергії з Росії виріс майже в два рази - з 2400000 кВт-год до 4500000 кВт-год на добу. На початку листопада він збільшився в порівнянні з середньодобовим показником за жовтень в 3 рази - до 12 млн кВт-год/добу.

11 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив про те, що не знав, що прийняті за ініціативою Геруса зміни в закон про ядерну енергетику дозволили відновити комерційний імпорт електроенергії з РФ. Президент зазначив, що необхідно розібратися з імпортом електроенергії з Росії.

    Реклама на dsnews.ua