• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Стало відомо, яку суму виділить Кабмін на підвищення пенсій поліцейським і військовим (ДОКУМЕНТ)

Кабінет міністрів планує прийняти постанову про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб, зокрема поліцейських і військових, і виділити на ці цілі з державного бюджету 5,3 млрд гривень

Кабмін
Кабмін
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить постанова уряду, яку повинні прийняти на засіданні в середу, 14 липня, передає "ДС".

Згідно з документом, з 1 липня 2021 року установлюється щомісячна доплата у сумі 2 000 гривень колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам. Мінімальна пенсійна виплата становитиме 3 854 гривень.

Крім того, для учасників бойових дій мінімальна пенсійна виплата збільшується до рівня 3 893,4 гривень.

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, у червні 2021 року в осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) завершується період виплати частини коштів компенсації підвищеного розміру пенсії за 2016-2017 роки і підвищення розмірів пенсій з 2016 року для цієї категорії пенсіонерів не відбувалося. Сумарна виплата пенсії з цією доплатою з 01.07.2021 зменшилася до місячного розміру пенсії та середній розмір цієї виплати складає біля 2 000 гривень.

Крім того після перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям Збройних сил України у 2018 році, їхні пенсії не індексувалися через відсутність відповідного механізму, а диспропорція у розмірах пенсій в залежності від часу їх призначення складає більше 70%. Мінімальні пенсійні виплати для військовослужбовців, зокрема складають близько 2 000- 2 700 гривень.

Водночас на розгляді Верховної Ради перебувають законопроєкти, які врегульовують питання індексації пенсій військових та поліцейських.

Як повідомляла "ДС", Кабінет міністрів України на наступному засіданні розгляне питання підвищення пенсійних виплат військовослужбовцям, які вже знаходяться на пенсії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua