• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Суд визнав "Агроміл Дистриб'юшин" законним власником будівель на території заводу "Більшовик", — адвокат

У вівторок, 12 жовтня, Північний апеляційний господарський суд підтвердив законність придбання компанією "Агроміл Дистриб'юшин" права власності на спірне нерухоме майно, розташоване на території "Першого Київського машинобудівного заводу" (ПКМЗ, екс"Більшовик") за адресою проспект Перемоги, 49/2

Юрій Мосунов
Юрій Мосунов
Реклама на dsnews.ua

Про це в коментарі журналістам розповів адвокат і представник інтересів ТОВ "Агроміл Дистриб'юшин" в даному судовому спорі Юрій Мосунов, повідомляє Gazeta.ua.

"За результатами цього засідання суд прийняв постанову, якою задоволено апеляційну скаргу ТОВ "Агроміл Дистриб'юшин", скасовано рішення суду першої інстанції та відмовлено в задоволенні позову АТ "ПКМЗ". Зазначена постанова набрала чинності з моменту його проголошення, тобто з 12 жовтня. Цією постановою фактично підтверджено законність придбання ТОВ "Агроміл Дистриб'юшин" права власності на спірне нерухоме майно. Одночасно факт прийняття даної постанови по суті нівелює попередні рішення судів, ухвалені з цього питання", — заявив Юрій Мосунов.

Нагадаємо, аукціон з продажу 100% акцій АТ "ПКМЗ" в рамках програми "Велика приватизація" запланований на 27 жовтня (стартова ціна — 1,39 млрд грн). Однак наявність приміщень, які перебувають у приватній власності третіх осіб і не входять в комплекс, що підлягає приватизації, є черговою проблемою для інвестора. Адже Фонд державного майна України (ФДМУ), відповідальний за підготовку об'єктів до приватизації, позиціонує його не як легендарне (хоч і в минулому) оборонне виробництво, яке потрібно зберегти і модернізувати, а як "36 га землі" в центрі столиці для нового девелоперського проєкту.

Для довідки: у 2019 році п'ять будівель, хаотично розташованих на території АТ "ПКМЗ" загальною площею майже 5 тис. кв. м, були продані на публічних торгах приватним компаніям. Така ситуація розриває однорідність "плями забудови" і породжує ряд проблем і обов'язків для майбутнього власника "Більшовика".

Справа №910/14858/19 почалося з позову ПКМЗ до Драбівського району відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Черкаській області, держпідприємству "Сетами" і ТОВ "Агроміл Дистриб'юшин" щодо визнання недійсними договору купівлі-продажу та свідоцтва про придбання на торгах нерухомого майна, розташованого на проспекті Перемоги, 49/2.

    Реклама на dsnews.ua