• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Світовий банк зробив прогноз по ВВП України

Світовий банк залишив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2021 році на рівні 3,8%

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в доповіді Світового банку "Перспективи світової економіки" за червень 2021 року, інформує "ДС".

Згідно з прогнозом, ВВП України у 2022-му і 23-му роках зросте на 3,1%, пише ZN.ua.

У прогнозі йдеться, що у 2021 році очікується зростання світової економіки на 5,6%, що є найвищим показником темпів відновлення після рецесії за останні 80 років. Ставка робиться на обґрунтований інтенсивний підйом економічної активності у великих країнах.

Глобальне відновлення, на думку експертів Світового банку, як і раніше залежить від ризиків погіршення ситуації з поширенням COVID-19, зокрема від можливих нових хвиль пандемії. На ситуацію також впливає фінансовий стрес на тлі високого рівня боргу країн, що розвиваються.

Найбільший приріст економіки у 2021 році повинні показати Китай (+ 8,5%), Індія (+ 8,3%), США (+ 6,5%), Аргентина (+ 6,3%), а також Туреччина і Мексика (по + 5%).

Разом з тим, за даними МВФ, у 2021 році глобальний ВВП зросте на 6%. Останній рік МВФ кілька разів переглядав прогноз зростання економіки в бік зростання внаслідок вакцинації й роботі економічних стимулів.

Нагадаємо, наприкінці травня премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що економіка України почала відновлюватися після кризи, викликаної пандемією COVID-19.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua