• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Торгівля сільгосппродукцією між Україною та ЄС "просіла" більш ніж на 5%

Реклама на dsnews.ua

У першому півріччі поточного року торговий оборот сільськогосподарською продукцією між Україною та Євросоюзом зменшився на 5,1% — до $4,6 млрд, з яких $3 млрд припадає на експорт, а $1,6 млрд — на імпорт

Про це заявив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов, повідомляє "ДС" з посиланням на ННЦ.

При цьому, зазначив він, зменшення експорту та збільшення імпорту спричинили відповідне зниження позитивного для України сальдо до $1,4 млрд.

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн – Нідерланди, Польща, Іспанія, Італія, Німеччина та Франція. Їх сукупна частка складає близько 75 % обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами, зазначив експерт.

За його словами, основні обсяги поставок до Євросоюзу Україна забезпечує за рахунок зернових ($1 млрд 88 млн) та олійних ($145 млн) культур, олій та жирів ($957 млн), залишків і відходів харчової промисловості ($227 млн).

В імпорті до України з європейських держав відсутня чітко виражена товарна структура, зауважив Микола Пугачов. Більшою мірою здійснюється закупівля тютюнових виробів ($130 млн), продуктів для годівлі тварин ($106 млн), алкогольних напоїв ($130 млн), різних харчових продуктів, у т.ч. екстрактів з кави, чаю, соусів ($150 млн) і молокопродуктів ($131 млн).

Від початку 2020 року вітчизняними експортерами були повністю використані річні квоти на мед, ячмінну крупу і борошно, оброблений крохмаль, консервовані томати, яблучний і виноградний соки.

    Реклама на dsnews.ua