• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

До осені ціни на цукор не зростуть - експерт

Реклама на dsnews.ua
Передумови до зростання цін є, але все буде залежати від державного регулювання

До осені 2016 року ціна на цукор сильно не зміниться і складе близько 21 гривні за кілограм. Про це в коментарі кореспонденту "ДС" розповів експерт інформаційної компанії "ПроАгро" Ярослав Левицький.

"Чекати серйозного підвищення цін на цукор не варто. Я думаю, що ціна складе 20-21 грн, як і прогнозувалося рік тому, причому лише на піку споживання цукру. Як правило, це початок літа - травень-червень, коли починають консервувати ягоди, і серпень, коли починають заготовляти овочі. Саме в цей час підростають ціни", - розповів він.

Агроексперт уточнив, що ціни в будь-якому випадку зростуть, але на скільки саме - залежатиме від державного регулювання.

"Можуть збільшитися ціна на бензин або логістичні витрати, але це вже дрібниці порівняно з собівартістю цукру. Тому передумови до зростання цін є, але все буде залежати від державного регулювання", - поінформував він.

За словами Левицького, в серпні 2015 року Кабмін схвалив розроблений Мінагропродом законопроект, що передбачає скасування мінімальних цін на цукор і цукровий буряк. У міністерстві утвержают, що скасування цієї норми означатиме розвиток конкуренції, оскільки цукрові заводи отримають стимул для здешевлення своєї продукції, а споживачі, відповідно, зможуть купувати більш дешевий цукор.

"Через зменшення виробництва багато хто вважав, що будуть продавати цукор не менш, ніж за 20 000 грн за тонну. Прогнозувалося, що в даний період, у роздрібній торгівлі цукор повинен коштувати в середньому 21 грн/кг. Тут я маю на увазі цукор на вагу, який найдешевший, і продається у всіх супермаркетах. Однак зараз ціни набагато нижче. Все завдяки тому, що уряд спочатку скасував мінімальні ціни на цукор, щоб збільшити конкуренцію, а коли прочитало прогнози ринку, то до справи відразу підключилися Міністерство аграрної політики і Антимонопольного комітету. Під тиском Антимонопольного комітету зараз мінімальна ціна цукру на вагу тримається на рівні 15-16 грн за кг. Природно, пакетований цукор дорожче", - зазначив Левицький.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", Кабінет міністрів України підвищив мінімальні закупівельні ціни на цукор в 2016-2017 маркетинговому році (МР, вересень 2016 - серпень 2017) на 41% у порівнянні з діючими в цьому сезоні - до 9078,87 грн за тонну (без ПДВ).

    Реклама на dsnews.ua