• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Гонтарєвої показали масштаб проблем "Приватбанку"

Реклама на dsnews.ua
Розрив між сформованими резервами і кредитним ризиком найбільших українських банків досягає 132 млрд грн

Про це йдеться у "Звіті про фінансову стабільність" регулятора, пише "ДС" з посиланням на Finclub.

Як повідомляється, мова йде про восьми банках з групи I, всі з яких вже пройшли стрес-тест НБУ.

У цю групу входять банки з національним капіталом, частка активів кожного з яких перевищує 0,5% активів банківської системи ("ПриватБанк" "Південний", ПУМБ, "Мегабанк", "Діамантбанк", Банк "Кредит Дніпро", Банк "Схід", "Платинум Банк").

Сумарно на 1 жовтня 2016 року у цих банків були активи на 371,3 млрд грн, у тому числі 271,8 млрд грн у "Приватбанку" - це 73,2% від активів цієї групи банків.

Кредитний портфель групи I банків становив 244,6 млрд грн, у тому числі 180,4 млрд грн у "Приватбанку" - це 73,7% від кредитів цієї групи банків.

Враховуючи 73% частку "Приватбанку" в активах і кредити цієї групи, на банк може доводитися аналогічна частка додаткового кредитного ризику - 96,6 млрд грн 132 млрд грн.
Відповідно до звітності "Приватбанку", на 30 вересня 2016 року загальний обсяг кредитів та авансів клієнтам становив 224,26 млрд грн, під які сформовані резерви в розмірі 29,94 млрд грн (13,35%).

У той же час, стрес-тестування 20 найбільших банків, в які входить "ПриватБанк", показало розмір проблемних кредитів (NPL) у цієї групи банків у розмірі 53%. Для Приватбанку це означало б необхідність дорезервировать близько 89 млрд грн.

Якщо ж до різниці між сформованими резервами групи I (44 млрд грн) і кредитним ризиком щодо стрес-тесту (161 млрд грн) застосувати 73-процентну частку "Приватбанку" в цій групі банків, то його непокритий кредитний ризик щодо стрес-тесту може бути оцінений у 85,4 млрд грн, що дуже близько до його можливої оцінки щодо стрес-тесту першої двадцятки.

В Меморандумі України з МВФ передбачена загальна сума фінансової підтримки державою банківської системи в 166 млрд грн у разі, якщо буде потрібно націоналізувати системний банк або збільшити підтримку держбанків або ФГВФО.

Зараз НБУ проводить верифікацію виконання "ПриватБанком" другого етапу докапіталізації. З першої двадцятки банків у НБУ є питання тільки до "ПриватБанку".

"Основним ризиком для фінансової стабільності в короткостроковій перспективі є невиконання окремими великими банками програм капіталізації за результатами дианостического обстеження. Реалізація цього ризику потребує негайних жорстких скоординованих дій НБУ та уряду", - йдеться у звіті.

    Реклама на dsnews.ua