• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Мінсоцполітики розповіли, як будуть підвищувати пенсії в поточному році

Реклама на dsnews.ua

Заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко розповів про етапи підвищення пенсій для українців у 2021 році і про можливі проблеми

Про це він розповів в ефірі "Україна 24", передає "ДС".

"У нас на 2021 рік передбачено кілька етапів підвищення пенсійних виплат, пов'язаних з різними факторами. По-перше, з 1 березня планується провести індексацію пенсій, так зване осучаснення, відповідно до зростання 50% зарплати, 50% інфляції — орієнтовно це буде близько 11%. Далі у нас передбачено зростання мінімальної зарплати двічі в 2021 році — це також впливає на розмір пенсій, оскільки при певних обставинах розмір пенсій має бути не менше 40% від мінімальної зарплати. По-третє, заплановано певне зростання соціальних стандартів в вигляді прожиткового мінімуму — теж буде підніматися два рази в 2021 році", — зазначив Музиченко.

При цьому він не виключає можливі проблеми з підвищенням пенсій.

"Якщо говорити про потенційну можливість монетарного підвищення пенсій, ми повинні констатувати, що в Україні діє солідарна пенсійна система, і можливості ПФУ або уряду збільшувати пенсії нерозривно пов'язані з можливостями економіки. Що це означає? Сьогодні кожна працююча людина платить ЄСВ — 22% від зарплати. Виходячи з того, який у нас фонд оплати праці та умови сплати ЄСВ, а ми пам'ятаємо, що на період карантину у нас введені елементи захисту окремих категорій працюючих застрахованих осіб — це все впливає на суми, які будуть сплачені до ПФУ", — заявив чиновник.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року для частини непрацюючих пенсіонерів мінімальна пенсія за віком зросла до 2400 грн.

    Реклама на dsnews.ua