• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У МВФ озвучили умову для запровадження в Україні накопичувальної пенсії

Україна для запровадження обов'язкової накопичувальної пенсії повинна забезпечити збереження першого рівня солідарної системи

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у огляді МВФ, підготовленому до першого перегляду програми Stand-By, передає "ДС".

Як наголошується в документі, офіційні органи розглядають можливість запровадження другого накопичувального рівня пенсійної системи.

"У той час як середні пенсії в Україні низькі, накопичувальний другий рівень навряд чи поліпшить їх адекватність, особливо якщо вклади будуть інвестуватися в державні облігації", — йдеться в огляді.

При цьому у МВФ вважають, що Україна повинна виконати необхідні умови для запровадження накопичувальної пенсії.

"Що найбільш важливо, накопичувальний другий рівень слід вводити тільки при наявності відповідних попередніх умов; він може фінансуватися за рахунок нових ресурсів, але в будь-якому випадку не повинен призводити до скорочення ресурсів, що виділяються на перший рівень (солідарної системи, — "ДС")", — йдеться в документі.

Крім того, в оновленому меморандумі з МВФ українська влада фактично згодна з цією позицією фонду.

"Ми продовжимо нашу співпрацю з партнерами за програмами розвитку для впровадження ретельно відрегульованих обов'язкових накопичувальних пенсійних схем після того, як будуть створені необхідні передумови. Ми також визначимо відповідні джерела фінансування для другого рівня і забезпечимо, щоб ресурси, перерозподілені з першого на другий рівень, були заміщені іншими джерелами надходжень", — йдеться в меморандумі.

Нагадаємо, оновлений меморандум Міністерства фінансів України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) містить зобов'язання щодо проведення ефективної та прозорої судової реформи, відповідно до європейських стандартів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua