• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Шмигаля відправили на доопрацювання постанову щодо нормативів дивідендів для держпідприємств

Кабінет міністрів за пропозицією міністра економіки Ігоря Петрашка відправив на доопрацювання проєкт постанови про базові нормативні відрахування частки прибутку державних підприємств, що спрямовується на виплату дивідендів за 2020 рік

Кабмін
Кабмін
Реклама на dsnews.ua

Рішення прийнято на засіданні уряду 21 квітня, передає "ДС".

Планувалося, що норматив складе 50% від прибутку. У той же час для" Укргідроенерго "і Ощадбанку базовий норматив складе 30%, для ПриватБанку — 80%, для НАК" Нафтогаз України " — 95%.

Як наголошується в пояснювальній записці до проєкту, законом "Про державний бюджет України на 2021 рік" передбачено надходження від дивідендів держпідприємств на суму 24,4 млрд гривень. Зазначена сума розраховувалася з урахуванням, в тому числі, планового прибутку НАК "Нафтогаз України" у розмірі 11,5 млрд гривень.

"Разом з цим, згідно з проєктом фінансового плану НАК "Нафтогаз України" на 2021 рік, який надійшов до Міністерства, товариством за результатами фінансово-господарської діяльності за 2020 рік прогнозується отримати збиток у сумі 11,8 млрд гривень", — йдеться в повідомленні.

Без урахування надходжень дивідендів від НАК "Нафтогаз України" надходження до державного бюджету від сплати дивідендів очікуються на рівні 22,3 млрд гривень.

Нагадаємо, в 2020 році норматив сплати дивідендів для держпідприємств також становив 50%. Для ПриватБанку норматив був 75%, для "Нафтогазу" — 95%, для Ощадбанку, Укрексімбанку, "Укрзалізниці" і "Укргідроенерго" — 30%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua