• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Шмигаля вирішили направити 1,4 млрд грн від розмитнення "євроблях" на боротьбу з COVID-19

Кабінет міністрів пропонує направити до спеціального фонду держбюджету 1,4 млрд гривень податків від розмитнення "євроблях" на боротьбу з COVID-19, а також проведення вакцинації

Кабмін
Кабмін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт схвалений під час засідання уряду 16 червня, і буде направлений до Верховної Ради, передає "ДС".

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, за інформацією Державної митної служби України, після закінчення пільгового періоду оподаткування, протягом 2020 року в Україну ввезено 38,4 тис. одиниць транспортних засобів, у т. ч. з порушенням термінів перебування у митних режимах транзиту та тимчасового ввезення — 7,5 тис. транспортних засобів.

Отже, доходи спеціального фонду державного бюджету України на 2021 рік пропонується збільшити на 1 433,75 млн грн, у тому числі:

  • акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) з транспортних засобів на 1 140,0 млн гривень;
  • податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів з транспортних засобів на 230,0 млн гривень;
  • надходження від добровільно сплачених фізичними особами коштів на 63,75 млн гривень.

Отримані кошти пропонується витратити за бюджетною програмою "Заходи, повʼязані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками".

Нагадаємо, з 15 червня в Україні почав діяти новий пільговий період для легалізації автомобілів на іноземній реєстрації — так званих "євроблях".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua