• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Зеленського підрахували можливі втрати для економіки від зимового локдауну

Реклама на dsnews.ua

У президента Володимира Зеленського підрахували можливі втрати економіки України від локдауну

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" позаштатний радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко, передає "ДС".

"ВВП залежить від усіх секторів економіки, і від сфери послуг у тому числі. Ми виходимо з логіки, що абсолютно жорсткий карантин у вигляді локдауну протягом двох тижнів для української економіки міг би позначитися на рівні, що не перевищує 1 млрд доларів. Ми говоримо про суму, яка при самому жорсткому варіанті склала би 0,7% ВВП. При цьому прямі втрати для державного бюджету можуть скласти близько 400 млн доларів. Знову-таки, це найбільш жорсткий формат локдауну", — сказав він.

"У тому варіанті, який зараз пропонується Кабінетом міністрів, цифри можуть бути зменшені в два рази, і тоді я б сказав, що 0,35% нашого ВВП ми втратимо в такому форматі. Прямі втрати для бюджету складуть близько 200 млн доларів", — додав радник Зеленського.

Устенко оцінив підсумки економічного року і заявив, що він закінчується "непогано".

"Я би сказав, що цей рік, за великим рахунком, закінчується дуже непогано, враховуючи, що бюджетна ситуація почала досить непогано вирівнюватися протягом останніх декількох тижнів. Немає сумнівів, що практично всі наші витрати, які стояли в цьому році в бюджеті, будуть виконані. Уже зайшли гроші від Європейського Союзу, готується бріджеве фінансування з боку Міністерства фінансів України, більш ніж активний був попит на українські облігації внутрішньої державної позики", — заявив радник.

"Що стосується наступного року, то Міністерство фінансів і Кабмін зайняли жорсткішу позицію щодо дефіциту державного бюджету, знижена оцінка дефіцитності з 6% ВВП до позначки 5,3%. Частково цей дефіцит буде перекритий за рахунок МВФ, це близько чверті або третини від цієї суми. Решта — наші власні кошти", — додав він.

Нагадаємо, Національний банк України попередньо оцінив втрати ВВП України від посилення карантинних заходів у січні 2021 року в 0,2%.

    Реклама на dsnews.ua