• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Зеленського пояснили, чому МВФ не поспішає давати Україні транш

Реклама на dsnews.ua

Міжнародний валютний фонд не надає Україні транш кредиту, оскільки існує ціла низка проблем

Про це заявив радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко в ефірі каналу "Україна 24", передає "ДС".

"Паузи у співпраці немає, всі переговори з МВФ ведуться, й міністр фінансів на постійному звʼязку, і глава Нацбанку, і премʼєр-міністр. Йде постійний робочий процес. Не можна все винести в публічну площину щодо переговорів. Але точно можна сказати, що ми не на паузі. Ми досі не отримали транш, тому що є ціла низка технічних проблем, які необхідно вирішити, в тому числі тих, що стосуються державного бюджету на наступний рік. Тому є велика увага до бюджету та корегувань, які в ньому робляться", — сказав він.

Також, за словами економіста, є й інші причини, через які Україна не може отримати транш швидше.

"Що стосується іншої частини порядку денного, вона не має прямого економічного змісту, але впливає на можливість швидкого отримання спочатку місії від МВФ, а потім вже траншу — це зміни, які будуть щодо антикорупційних українських відомств. Там теж йде нормальний логічний процес", — сказав він.

За словами Устенка, процес отримання грошей від МВФ займає більше часу, ніж очікувалося раніше, але він залишається самим прийнятним варіантом для України.

"Виникає питання, повʼязане з фінансуванням дефіциту бюджету на поточний рік. Потрібно брати десь гроші. Альтернатива МВФ — це виходити на зовнішні ринки та позичати дуже дорого. Я сподіваюся, що це не альтернатива для нашого міністерства фінансів, тому міністр Марченко активно виступає за те, щоб якнайшвидше отримати місію і потім транш від МВФ", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", раніше в Національному банку повідомили, що транш кредиту від МВФ за програмою Stand-By може бути виділений в листопаді.

    Реклама на dsnews.ua