• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Україна за окупації Криму втратила 1,6 трлн кубометрів запасів газу, — Держгеонадр

Реклама на dsnews.ua
Україна з анексією Криму втратила 80% нафтогазових запасів Чорноморського шельфу: близько 1,62 трлн. кубометрів запасів газу, 426 млн тонн нафти і конденсату

Про це повідомив генеральний директор Причорноморського державного регіонального геологічного підприємства Сергій Ошарин, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"У нас з анексією Криму практично 80% шельфу Чорного моря де-факто пішло в Росію. Уряд бореться за це все, але де-факто виходить так", - сказав Ошарин.

Вр.і.про. голови Державної служби геології та надр Микола Бояркін, у свою чергу, додав, що сумарні втрати запасів складають 1,62 трлн. кубометрів газу, а також 426 млн тонн нафти і конденсату.

Зокрема, Україна втратила ресурси в Північно-західній частині Чорноморського шельфу, які оцінювалися в 500 млрд кубометрів газу і 50 млн тонн нафти і конденсату, в Прикерченській зоні - 320 млрд кубометрів газу і 126 тонн нафти і конденсату. Крім того, на континентальному схилі було втрачено 800 млрд кубометрів газу, а також 250 млн тонн нафти і конденсату.

    Реклама на dsnews.ua