• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

"Україна дуже бідна країна", — "слуга" Гетманцев

Реклама на dsnews.ua

Україна — "дуже бідна" країна. За останні 30 років в Україні був найнижчий показник приросту ВВП в світі

Про це заявив в інтерв'ю "ГОРДОН" народний депутат від "Слуги народу", глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає "ДС".

"Ми з вами дуже бідна країна. За останні 30 років в Україні був найнижчий показник приросту ВВП в світі. Негативний. Це якщо порівнювати з країнами, де цей показник в принципі відстежується. Тому що є ще Сомалі, але там навіть статистики немає", — сказав він.

Нардеп підкреслив, що в порівнянні з показниками 1991 року ВВП України впав на 30%.

"На заході СРСР Україну порівнювали з Францією: приблизно та ж чисельність населення, така ж площа, приблизно однакові економічні показники. Потім нас почали порівнювати з Польщею. А сьогодні ми себе з Габоном не можемо порівняти, тому що там ВВП на душу населення більше, ніж в Україні", — пояснив Гетманцев.

За його словами, Колумбія, Індонезія та В'єтнам, які раніше вважалися країнами третього світу, зараз "набагато успішніше" України.

"А ми досі вважаємо, що якщо знімемо [міністра внутрішніх справ України Арсена] Авакова і замінимо ще пару осіб у Кабміні — на наступний день прокинемося в квітучій багатій Україні. Не знаю, звідки цей інфантилізм", — зазначив Гетманцев.

За прогнозами уряду, ВВП України в 2020 році впаде на 4,8% при інфляції 6,8%. Всесвітній банк вважає, що економіка України впаде на 3,5%.

У той же час Міжнародний валютний фонд вважає, що ВВП України в цьому році скоротиться на 8,2%, в 2021-м — виросте на 1,1%, у 2022-му — на 3%. На докризовий рівень економіка вийде не раніше 2023 року, вважають в МВФ.

За прогнозом Нацбанку, економіка України скоротиться в 2020 році на 5%, в 2021 році зростання складе 4,3%. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує, що в 2020 році економіка України скоротиться на 6,5% і виросте на 3,8% і 3,5% в 2021-м і 2022 роках.

Нагадаємо, Національний банк прогнозує інфляцію на рівні до 4,1% в поточному 2020 році.

    Реклама на dsnews.ua