• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Україна планує утилізувати радіоактивні відходи без участі Росії — Демчишин

Реклама на dsnews.ua
Україна може уникнути монопольної залежності від послуг російських підприємств

Україна планує утилізувати радіоактивні відходи без участі Російської Федерації, передає "ДС" з посиланням на повідомлення прес-служба Міненерго в Facebook.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин під час відвідин комплексу підприємств, розташованих на території Зони відчуження заявив, що Україна має всі можливості для побудови повного циклу переробки, зберігання та захоронення радіоактивних відходів і уникнення залежності від РФ та інших держав.

"Звичайно, Чорнобильське спадщина - урок для всіх. Рештки 4-го блоку станції - нагадування всім про ціну помилки. Але цю площадку також потрібно використовувати для наукової діяльності та для зберігання радіоактивних матеріалів. Побудова повноцінного комплексу підприємств переробки та зберігання радіоактивних відходів дозволить уникнути монопольної залежності від послуг російських підприємств з технологічної витримки і переробки відпрацьованого ядерного палива вітчизняних атомних електростанцій, щорічно економити близько 200 млн доларів США", - заявив Демчишин.

Як раніше повідомляла "ДС", Міністерство енергетики та вугільної промисловості України має намір повернути в Україну з Росії продукти переробки відпрацьованого ядерного палива реакторів.

    Реклама на dsnews.ua