• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Україна чекає від "Газпрому" ринкової ціни на газ, тобто дешевше

Реклама на dsnews.ua
Політичної команди "не купувати у Росії не існує — лише бізнес

Якщо "Газпром" запропонує Україні ринкову ціну, то в уряду України немає політичного завдання не погоджуватися на неї. Як передає "ДС", про це заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин в інтерв'ю РИА Новости.

"Ми впевнені, що Україна ніколи не купувала російський газ за ціною нижче ринкової, тоді як Росія наполягала на тому, що надавала нам знижку. На жаль, в 2009 році був підписаний невигідний для України договір. Тому ми постійно приходили до "Газпрому" і просили поставити нам газ за ринковою ціною. Якщо "Газпром" запропонує нам ринкову ціну, то у нас немає політичної завдання не погоджуватися на неї", - сказав Демчишин.

При цьому він повідомив, що таке, в його розумінні, ринкова ціна: це "істотно нижче $180 за тисячу кубометрів".

"Зараз Україна може купувати в Європі газ приблизно по $170 за тисячу кубометрів, тоді як Росія пропонує нам по $185 з 1 квітня. Нам вигідніше купувати в Європі, адже існують ще питання прокачування і транспортування. Наші сховища знаходяться на заході країни, і з Росії нам паливо треба прокачати ще через всю Україну", - пояснив міністр.

Також глава Міненерго розповіло, що зараз в України немає планів щодо постачання зрідженого природного газу (СПГ) з США.

"США не можуть безпосередньо поставляти СПГ на Україну, оскільки у нас немає терміналу для прийому. Але вони є в Європі, і в теорії газ може надходити в Польщу чи Литву, а вже потім ми будемо транспортувати його до нас", - пояснив Демчишин.

Як повідомляла "ДС", середні контрактні ціни на російський газ на кордоні Німеччини в лютому 2016 року зменшилися на 48,4% в порівнянні з лютим 2015 року і склали $172,4 за тисячу кубометрів.

    Реклама на dsnews.ua