• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Україні радять відмовитися від самостійності судів заради інвестицій

Реклама на dsnews.ua
Щоб залучити інвестиції, Україна має визнати верховенство Європейського суду в Люксембурзі

Таку думку висловив російський економіст і соціолог Владислав Іноземцев в інтерв'ю "ДС".

"Зараз в України є асоціація з ЄС. Вона передбачає багато чого хорошого, але не передбачає системи європейського управління та менеджменту. Так, ви повинні імплементувати багато законів в українське законодавство. Припустимо, ви це зробили повністю. Але приходить сюди бельгійський інвестор будувати пивзавод, а на нього наїжджає рейдер українського олігарха. Бельгієць біжить в український суд, а там виносять рішення на користь олігарха. Так доходить до Верховного суду, там теж кажуть: олігарх прав, пішов геть! У цій ситуації, враховуючи імідж України на Заході, інвестиції сюди не прийдуть", - переконаний Іноземцев.

"Для того, щоб змінити ситуацію, потрібно щоб останньою крапкою рішень судових спорів в Україні був Європейський суд у Люксембурзі (European Court of Justice). В Угоді про асоціацію цього немає", - додав він.

Як приклад експерт навів Великобританію та її вихід з ЄС.

"У неї виходить рівно та ж модель. Британія має свою міграційну політику, власну політику оподаткування. Ніяких проблем. Але всі майнові спори вирішуються в рамках європейського законодавства. При цьому Британія ризикує опинитися поза спільного ринку. Для того, щоб там залишитися, англійці будуть платити в межах 1 млрд євро в рік. Зараз вони цю суму теж платять, але отримують її назад у вигляді додаткових дотацій. Тоді вони будуть платити в одну сторону", - розповів Іноземцев.

За його словами, зараз в Європі таких країн чотири - Великобританія, Норвегія, Швейцарія та Ісландія.

"І ось тут Україна може сказати: а ми хочемо бути п'ятими! Замість стояння з простягнутою рукою за грошима, можна сказати: ми приймаємо ваші закони, приймаємо верховенство загальноєвропейських судів, і чекаємо інвесторів в Україну. Інвестиції комерсантам дають прибуток, з неї держава отримує податки і віддаємо вам по 1 млрд євро на рік за те, що ми до вас прийшли", - заявив експерт.

Іноземцев зазначив, що "відмовитися від цього важче, ніж просто бажання зайти в ЄС".

"Це потужна переговорна позиція для України, тому що коли не просять грошей, а хочуть поширити європейське правове поле на себе і ще заплатити гроші - хто ж відмовиться? Для Східної Європи це буде небезпечно. Не думаю, що ті, хто вже переніс в Словаччину свій бізнес, відразу зніметься з місця. Але подальші інвестиції вже будуть не в Словаччину, а під Харків. Незадоволеними в Європі будуть уряду і профспілки, натомість європейський бізнес буде радий", - уклав він.

З повним текстом інтерв'ю ви можете ознайомитися тут.

    Реклама на dsnews.ua