• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Українські компанії не підтримують санкції проти білоруських підприємств, — ЗМІ

Ряд українських компаній, серед яких "Спецбудмаш", "Альфатекс", "Віва", "Укравтокомплект" звернулися з відкритим листом до Кабінету Міністрів України з проханням не застосовувати односторонні санкції до підприємств з Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Відповідні листи знаходяться в розпорядженні редакції Podrobnosti.ua. У них українські виробники попереджають про негативні наслідки санкцій для економіки.

Як приклад наводиться неправомірне рішення Міжвідомчої комісії про додаткові мита на автомобілі МАЗ.

Українські виробники впевнені, що такий крок призведе до запуску ланцюгової реакції — скорочення робочих місць, зниження податкових виплат, втрати білоруського ринку для українських вузлів і комплектуючих для машинобудування.

"Рішення, що було пролобійоване асоціацією" Укравтопром ", прямим бенефіціаром якої є холдинг "Укравто", негативно вплине на такі галузі української економіки, як гірничодобувна промисловість, виробництво комунальної техніки, пожежно-рятувальних машин, пасажирської техніки, іншої продукції машинобудування", — йдеться в відкритих листах до Кабінету Міністрів.

На думку українських виробників, зараз йде спроба створити монопольне становище для членів асоціації "Укравтопром". Крім втрати робочих місць, обмеження конкуренції неминуче призведе до підвищення цін на автомобільну і пасажирську техніку на ринку України.

Нагадаємо, в квітні 2021 року постановою української Міжвідомчої комісії було введено мито в розмірі 35% на вантажну й автобусну техніку з Білорусі.

За думку юристів, рішення комісії було неправомірним. Його прийняли з порушенням статей 2 і 19 Договору про зону вільної торгівлі.

У відповідь на цей крок Білорусь ввела режим індивідуального ліцензування на імпорт українських товарів. Таким чином, обидві країни опинилися на порозі торговельної війни.

Взаємні обмеження загрожують великими втратами для економік обох країн.

Загальний товарообіг між Україною і Білоруссю в січні-березні 2021 року склав $ 1,245 млрд. Білорусь входить в топ-6 ключових країн для українського експорту.

    Реклама на dsnews.ua