• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Український бізнес б'є на сполох через нові турецькі мита

Реклама на dsnews.ua

У четвер, 20 серпня, набере чинності указ президента Туреччини, яким запроваджується додатковий митний збір для 115 товарів, в тому числі для кондитерської продукції

Український бізнес просить владу втрутитися, повідомляє "ДС" із посиланням на заяву Європейської бізнес-асоціації.

Відповідно до цього указу, з кондитерської продукції, що імпортується до Туреччини, буде стягуватись додаткове мито у розмірі від 15% до 20%, за виключенням продукції з ЄС та країн, з якими у Туреччини підписані Угоди про вільну торгівлю. Зокрема, для української цукристої та шоколадної кондитерської продукції додаткове мито складе 20%, для борошняної – 15%.

У ЄБА наголошують, що доступ до ринку Туреччини для українських виробників кондитерської продукції й так значно ускладнений у зв’язку із застосуванням Туреччиною високих ставок ввізного мита та додаткового тарифу на сільськогосподарську складову (всього збори складають близько 35-45% на кондитерські вироби).

"При цьому на український ринок турецька продукція потрапляє на значно кращих умовах. Рівень ставок ввізного мита для імпортних турецьких кондитерських виробів складає від 5 до 15%. Тож рішення турецької влади підвищити митні ставки значно погіршує і без того нерівні для України умови доступу на турецький ринок та створює неконкурентне середовище для українських виробників", — йдеться у заяві.

Бізнес-спільнота вважає, що впровадження додаткових мит турецькою стороною зробить економічно недоцільним та, фактично, повністю заблокує український кондитерський експорт до Туреччини, підкреслює "Економічна правда".

У зв’язку з цим, Європейська бізнес-асоціація закликає відповідальні органи України вжити негайних заходів для недопущення підняття митних зборів Турецькою Республікою на українську кондитерську продукцію.

Нагадаємо, у 2019 році ЄС звинуватив у порушеннях митного договору Індію і Туреччину.

    Реклама на dsnews.ua