• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Укрзалізниця" поскаржилася на регіони, які не компенсують перевезення пільговиків

Реклама на dsnews.ua

Упродовж восьми місяців 2020 року "Укрзалізниці" компенсовано лише 21% витрат за перевезення пасажирів пільгових категорій приміським залізничним транспортом

Про це йдеться у повідомленні пресслужби "Укрзалізниці", передає "ДС".

Загалом за січень-серпень регіональні філії "Укрзалізниці" надали послуг з перевезення пасажирів пільгових категорій на суму понад 190 млн грн, а компенсовано лише 40 млн грн.

Як розповів директор департаменту приміських пасажирських перевезень УЗ Олександр Болдов, на сьогодні є 17 категорій громадян, які мають право безкоштовного проїзду в приміському залізничному транспорті. За Бюджетним кодексом, компенсувати витрати за такі перевезення мають органи місцевої влади.

"За вісім місяців ми перевезли понад 11 млн таких пасажирів, або 41% від загальної кількості, за які недоотримано компенсацій 150 млн грн. Це кошти, які "Укрзалізниця" могла б спрямували на ремонт рухомого складу, підвищення рівня комфорту та навіть придбання нових поїздів", — заявив Болдов.

Найгірша ситуація — у Києві (компенсовано 0% від суми наданих послуг — 19,2 млн грн), Чернівецькій області (компенсовано 1,7% від суми наданих послуг — 758 тис. грн), Харківській (9,8% від суми 25,8 млн грн), Львівській(11,2% від суми 17 млн грн) і Тернопільській (12,7% від суми 9,3 млн грн).

"Натомість деякі обласні адміністрації, розуміючи соціально-економічну важливість приміських залізничних перевезень для розвитку регіону, намагаються компенсувати витрати залізниці. Серед найбільш сумлінних платників можна відзначити Херсонську (компенсовано 95,3% від суми наданих послуг — 1,3 млн грн), Миколаївську (72,7% від суми наданих послуг — 2,2 млн грн) та Волинську ( 65 % від суми наданих послуг — 2,2 млн грн) області", — наводять цифри в УЗ.

Як писала "ДС", голова правління "Укрзалізниці" Володимир Жмак планує зробити пасажирські перевезення беззбитковими шляхом переговорів щодо компенсації вартості проїзду пільговиків.

    Реклама на dsnews.ua