• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Укрзалізниця" стане пріоритетом для Кубракова в Мінінфраструктури, – ЗМІ

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков переконав наглядову раду рекомендувати уряду призначити на посаду в. о. голови правління Укрзалізниці екс-топ-менеджера компанії SCM Олександра Камишина, оскільки має намір підвищити ефективність компанії

Реклама на dsnews.ua

Про це пишуть "Українські новини" з посиланням на видання РБК-Україна.

Видання нагадує, що виведення "Укрзалізниці" з передбанкрутного стану і перетворення компанії в фінансово успішне і ефективне підприємство  одне з основних завдань, яке поставив перед міністром інфраструктури Олександром Кубраковим Президент Володимир Зеленський.

Як повідомляють джерела РБК-Україна в Мінінфраструктури, неформально саме УЗ, а не "Укравтодор" чи іншф інфраструктурні галузі, стала пріорітетним напрямком роботи міністра з першого дня призначення.

"Катастрофічне фінансове і матеріально-технічне становище компанії ні для кого не було секретом. Однак, саме за Кубракова не тільки запросили реальні цифри станом підприємства, а й продемонстрували готовність швидко виправляти ситуацію, відзначають співрозмовники в УЗ", – пишуть журналісти.

"При цьому міністр не став розводити "потьомкінські села" з дорогим аудитом, а зібрав представників ключових напрямків і поставив завдання знайти якомога більше ефективні шляхи вирішення проблем у цих напрямах. Фактично, це і стало основою "плану очікувань", який Кубраков озвучив в Facebook, а до цього обговорював з головою наглядової ради Шевки Аджунером", – йдеться в матеріалі.

Зокрема, при Міністерстві інфраструктури створюється Антикризовий штаб "Укрзалізниці", основним завданням якого буде контроль необхідних для української залізниці рішень. Роботу штабу Кубраков контролюватиме особисто.

Учасники ринку відзначають, що рішення створити штаб, а не призначати Кубракова безпосередньо главою УЗ – кращий з можливих варіантів залучення міністерства в контроль над ситуацією в компанії. Адже так не порушуються принципи корпоративного управління, і не створюються передумови для конфлікту інтересів, йдеться в статті.

"Вважаю, що головними завданнями для розвитку галузі, які необхідно втілити в найкоротші терміни є: підвищення тарифів на вантажні перевезення, адже без ринкових тарифів нормальний розвиток "Укрзалізниці" неможливий; налагодження закупівлі електроенергії безпосередньо у виробника – "Енергоатому"; залучення на український ринок міжнародних інвесторів; закупівля нових поїздів і локомотивів. Впровадження цих рішень в найкоротші терміни – це те, чого ми очікуємо від нового глави Укрзалізниці ", – написав міністр.

Ці та ряд інших завдань в найближчі місяці має почати вирішувати Олександр Камишин – новий в.о. голови правління УЗ в статусі антикризового менеджера, який до цього був радником Кубракова.

"Кандидатуру Камишина вже підтримала наглядова рада компанії. Співрозмовники в Мінінфраструктури зазначають, що цьому передувала тривала переговорна робота Кубракова з наглядовою радою, оскільки Камишин є саме креатурою міністра. Варто зазначити, що у Камишина є досвід в роботи в крупних промислових групах, зокрема в SCM. Крім того, протягом останніх 10 років Камишин був видавцем журналу Latifundist. З січня 2020 року обіймає посаду керуючого партнера інвесткомпанії Fortior Capital, яка консультує найбільші аграрні і інфрастуруктурні компанії України", – йдеться в матеріалі.

За словами одного з впливового учасника ринку, на якого посилаються автори, сьогодні для керівника УЗ важливо не тільки і не стільки розбиратися "в стрілках і локомотивах", скільки вибудовувати правильні й ефективні фінансові моделі управління.

У той же час, за його словами, амбіція міністра щодо УЗ – продемонструвати, що з корумпованого "монстра", на якого вже давно все махнули рукою – зробити привабливу для інвесторів компанію.

"Це вдалося зробити з "Укравтодором", але тут масштаби на порядок більші. Саме тому, коли УЗ покаже перші реальні успіхи – це буде індикатором, що ситуацію вдалося зрушити з мертвої точки. В першу чергу – завдяки зусиллям міністра", – резюмує він.

    Реклама на dsnews.ua