• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

УЗ більше не буде збитковою: нові тарифи принесуть до 18-20 млрд грн на рік, — Кубраков

Мінінфраструктури заявляє, що в новій тарифній політиці буде розглядати позиції всіх сторін — в тому числі громадськості

Олександр Кубрак
Олександр Кубрак
Реклама на dsnews.ua

Так, наприклад, українські аграрії наполягають на більш жорстких заходах, ніж ті, що були оприлюднені в проєкті наказу про зміну коефіцієнтів, що використовуються для формування тарифів на перевезення вантажів.

Нагадаємо, сьогодні МІУ оприлюднило для обговорення проєкт наказу про зміну коефіцієнтів. Міністерство пропонує поступово збільшити тарифи на перевезення групи вантажів першого тарифного класу на 8% з 1 вересня 2021 року, а з 1 січня 2022 року збільшити їх ще на 20,4%. Також пропонується збільшити тарифи на перевезення вантажів другого тарифного класу на 8% з 1 вересня 2021 року і ще на 6,5% з 1 січня 2022 року.

Йдеться про ще більші тарифні ставки, і наповнення бюджету Укрзалізниці за рахунок основних користувачів української залізниці — металургів. "Це рекордне збільшення тарифів. Вперше мова йде не про індексацію тарифів, а про зближення класів. Це дозволить вже в цьому році Укрзалізниці залучити додаткові 2 млрд грн, а в наступному — рекордні 10 млрд грн", — пояснив в коментарі MINTRANS міністр інфраструктури Олександр Кубраков. При цьому, за його словами, представники галузевої громадськості наполягають на ще більшій уніфікації тарифів.

"Сьогодні ми отримали перші листи від громадськості, які наполягають на ще більшій уніфікації та беззбитковості перевезень вантажів, що дозволить залучати щорічно до 18-20 млрд грн. Ми чуємо аграріїв і розуміємо, що основний обсяг вантажоперевезень — це руда і вугілля. Виходячи з цього ми і будемо вибудовувати нову тарифну політику", — підкреслив він, додавши, що остаточне рішення про ставки тарифів буде прийнято за результатами громадського обговорення.

У поточному році Укрзалізниця збирається наростити дохід від вантажоперевезень до 72 млрд грн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Укрзалізниця закінчила 2020 рік зі збитком в 11,6 млрд грн. Президент Володимир Зеленський повідомляв про необхідність вивести "УЗ" з беззбиткового стану. "Ми знову змінюємо, тиснемо, всі тиснуть, щоб змінити керівництво УЗ. Це буде постійно, поки не прийде керівник, який змінить всі ланки — від середнього, вищого до нижчого", — додав він.

За його словами, Укрзалізниця — стратегічна компанія, але треба думати, як мати там партнерство з приватними інвесторами.

"Вважаю, що без них буде дуже складно. Це підприємство — банкрут вже багато років. І тільки силою, тільки посадками там можна навести порядок", — сказав президент.

    Реклама на dsnews.ua