• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Посилені вимоги НБУ до пунктів обміну валют, які набули чинності

Реклама на dsnews.ua
З 1 січня почалося дію відразу двох розпоряджень НБУ

Національний банк України посилив вимоги до небанківських валютообмінних установам, відповідні постанови частково вступають в силу з 1 січня 2016 року. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Національний банк встановлює більш жорсткі вимоги до небанківських обмінників. Ми не можемо боротися з нелегальними пунктами обміну, тільки повідомляти про них в МВС. Однак ми можемо підвищити прозорість роботи легальних обмінників та посилити контроль за їх діяльністю", - заявив перший заступник голови НБУ Олександр Писарук.

Так, за аналогією з банками, на небанківські фінансові установи покладено обов'язок надавати інформацію про структуру власності і власників з істотною участю в таких установах.

Підвищуються вимоги до мінімального розміру власного капіталу небанківських фінансових установ (НФУ) для діяльності з обміну валют. Капітал повинен становити не менше, ніж 20 млн гривень, якщо кількість структурних підрозділів не перевищує 100. Кожне додаткове збільшення їх кількості на 50 одиниць вимагає збільшення капіталу на 5 млн гривень.

Крім того, встановлені такі нові вимоги:

- наявність документа, яким установлено розмір авансу в готівковій іноземній валюті і гривнях та максимальна сума залишків в касі фінансової установи та пункті обміну валюти в готівковій іноземній валюті;

- наявність юридично оформленого документа, що підтверджує право власності на приміщення, в якому знаходиться відокремлений підрозділ, пункт обміну валюти фінансової установи або право оренди на це приміщення на строк не менше ніж один рік;

- закріплена необхідність наявності РРО (реєстраторів розрахункових операцій, - ред.) в касі фінансової установи, його відокремлених підрозділах і пунктах обміну валюти, в яких проводиться обмін валют;

- розміщення інформації про встановлені курси обміну валют в мережі Інтернет;

- введена нова форма звітності для фінансових установ - звітна довідка про касові обороти за день і залишках цінностей;

- наявність охорони, відповідного сховища, встановлення системи відеоспостереження та обладнання робочих місць касирів огороджувальними конструкціями.

Також розширено перелік інформації, яка повинна розміщатися в касі фінансової установи в доступному для огляду клієнтами місці, а саме:

• наявність відповідного документа із зазначенням прізвища касового працівника, який допущений до здійснення валютно-обмінних операцій;

• інформація про місцезнаходження каси фінансової установи, їх відокремлених підрозділів;

• копія генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій.

Постанови № 962 та № 990 набирають чинності з дня, наступного за днем їх офіційного опублікування (опубліковано 31 грудня 2015 року, - ред.). Разом з тим встановлено перехідний період до 01 липня 2016 року за новим вимогам до власного капіталу і захищеності приміщень для НФУ, які отримали генеральні ліцензії до набуття чинності нових постанов.

Постанова № 983 набирає чинності з 01 січня 2016 року, крім вимоги про наявність РРО в касах фінансових установ, яке набирає чинності через шість місяців з дня затвердження Державної фіскальної службою України Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій. А також вимога, яка набирає чинності з 01 липня 2016 року, щодо наявності у фінансової установи документа, що підтверджує право власності на приміщення, в якому знаходиться відокремлений підрозділ, пункт обміну валюти або право оренди на це приміщення на строк не менше ніж 1 рік.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua